Gas w sieci Ethereum najniższy od dwóch miesięcy

Tani gas w sieci Ethereum

W ostatnim czasie opłaty za Ethereum doświadczyły znacznego spadku, osiągając najniższy poziom od dwóch miesięcy. Zgodnie z danymi od The Block, średnia opłata transakcyjna na blockchainie Ethereum znacznie spadła, co jest wynikiem zmniejszenia się handlu tokenami memów.

Tendencja ta jest widoczna zarówno w koszcie gazu mierzonego w dolarach, jak i w jednostkach Gwei – specjalnej jednostce używanej do określania kosztów transakcji na Ethereum. W maju, wraz z boomem na tokeny memów, koszt gazu osiągnął rekordowe poziomy, ale teraz spadł do poziomów z kwietnia.

Interesujące jest, że w maju po raz pierwszy w historii, wolumen handlu na giełdach zdecentralizowanych (DEX) przekroczył 22% całego wolumenu obrotu kryptowalutami. Jednak na początku czerwca wskaźnik ten wrócił do poziomów z marca-kwietnia, około 14%.

Podsumowując, wolumen obrotu na platformach DEX wzrósł w maju, podczas gdy aktywność na giełdach scentralizowanych (CEX) spadła do najniższego poziomu od października 2020 roku. W tym kontekście, Uniswap, lider w segmencie zdecentralizowanych giełd kryptowalut, odpowiadał za około 60% całkowitego wolumenu obrotu.

Te ostatnie zmiany na rynku Ethereum wskazują na znaczącą dynamikę i zmienność w ekosystemie blockchain i kryptowalut. Jest to szczególnie istotne dla inwestorów i uczestników rynku, którzy muszą nieustannie monitorować te trendy, aby dokonywać świadomych decyzji inwestycyjnych.

Comments (No)

Leave a Reply