Stellar podpisuje partnerstwo z GK8

Firma GK8 zajmująca się bezpieczeństwem Blockchain ogłasza partnerstwo ze Stellar

Popyt na rozwiązania blockchain klasy instytucjonalnej rośnie, ponieważ banki i tradycyjne instytucje finansowe chcą inwestować w kryptowaluty.

Firma GK8 zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym Blockchain będzie oferować usługi przechowywania i tokenizacji sieci Stellar Lumen, co może wzbudzić zainteresowanie firm instytucjonalnych tokenem XLM.

Dzięki integracji ze Stellar klienci GK8 mogą uzyskać dostęp do inwestycji XLM w trybie powierniczym, pozwalając na transakcje offline w walucie cyfrowej. GK8 twierdzi, że jego infrastruktura eliminuje ryzyko cyberataków, zapewniając jednocześnie skalowalne transakcje o wysokiej częstotliwości.

Współzałożyciel i dyrektor generalny GK8, Lior Lamesh, powiedział, że partnerstwo umożliwia inwestorom instytucjonalnym XLM generowanie nowych strumieni przychodów, cyfryzację aktywów, handel i zamienianie waluty.

Stellar działa jako sieć płatności oparta na blockchain, która oddzieliła się od XRP w 2014 roku. Token XLM ma całkowitą kapitalizację rynkową w wysokości 9,8 miliarda dolarów, co plasuje go na 22. miejscu na liście aktywnych projektów kryptograficznych.

GK8 zapewniło kilka głośnych partnerstw w ciągu ostatniego roku, kontynuując rozbudowę instytucjonalnej infrastruktury blockchain. W sierpniu, firma Securrency wspierana przez State Street nawiązała współpracę z GK8, aby rozszerzyć swoją stokenizowaną infrastrukturę. GK8 zaangażowało również Mastercard w swój program startowy.

Apetyt instytucji na kryptowaluty rośnie dzięki pojawieniu się nowych przypadków użycia zasobów cyfrowych. Duży odsetek zarządzających majątkiem planuje albo po raz pierwszy kupić kryptowaluty, albo poszerzyć swoje istniejące pakiety. Doradcy finansowi mogą przewodzić dążeniu do adopcji teraz, gdy inwestowanie w kryptowaluty zostało pozbawione ryzyka z punktu widzenia reputacji.

Tradycyjne instytucje finansowe również rozpoczęły wdrażanie instytucjonalnej usługi powierniczej. W maju tego roku 103-letni bank Cowen potwierdził, że chce przechowywać kryptowaluty w imieniu zarządzających aktywami i funduszy hedgingowych.

 

Comments (No)

Leave a Reply