SEC przygotowuje pozew przeciwko Ripple. Cena tokena XRP spada.

SEC pozwie Ripple

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wkrótce oskarży spółkę o niezarejestrowaną emisję papierów wartościowych, powiedział jej prezes Brad Garlinghouse. Nazwał to „atakiem na całą branżę kryptowalut”.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wkrótce złoży pozew przeciwko startupowi blockchain Ripple, powiedział Garlinghouse w wywiadzie dla Fortune. CEO Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen również pojawią się jako oskarżeni.

SEC zamierza oskarżyć Ripple o sprzedaż papierów wartościowych bez niezbędnej na to licencji. Chodzi o toky XRP, . Kurs kryptowaluty firmy negatywnie zareagował na tę wiadomość. Według coinmarketcap.com w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o 18% do obecnego poziomu 0,46 USD.

Garlinghouse skrytykował zamiar SEC złożenia pozwu przeciwko firmie przed świętami Nowego Roku. Nazwał to „atakiem na całą branżę kryptowalut i amerykańską innowację” i podkreślił, że Ripple będzie walczył z zarzutami. Prezes startupu zasugerował też, że administracja Bidena może być bardziej przyjazna cyfrowym aktywom niż obecny rząd.

W maju Ripple został oskarżony o oszukiwanie inwestorów i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Bitcoin Manipulation Abatement LLC złożył pozew zbiorowy, twierdząc, że startup blockchain i jego szef Brad Garlinghouse zebrali ponad 1 miliard dolarów, promując i sprzedając XRP.

źródło: https://fortune.com/2020/12/21/ripple-to-be-sued-by-sec-cryptocurrency-xrp/

DOŁĄCZ DO GRUPY XRP POLSKA NA FB

https://www.facebook.com/groups/XRP.POLSKA

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.