Matic uruchamia natywne kanały Chainlink

Matic Network, platforma inteligentnych kontraktów działająca zarówno jako pierwsza, jak i druga warstwa dla Ethereum, ogłosiła w czwartek pełne uruchomienie pięciu kanałów cenowych Chainlink, które mają zasilać jego ekosystem.

Chociaż istnieje wiele wdrażanych lub istniejących integracji Chainlink poza Ethereum, większość z nich jest nadal w fazie rozwoju lub pośrednio używa źródeł danych Ethereum.

Matic zawiera teraz pięć kanałów cenowych: MATIC / USD, USDC / USD, ETH / USD, USDT / USD i DAI / USD, obiecując, że niebawem pojawi się więcej.

Zespół potwierdził, że integracja będzie kluczowa dla zdecentralizowanych deweloperów finansowych, którzy chcą budować za pomocą Matic, wskazując na kilka projektów, takich jak EasyFi i PlotX, które już zobowiązały się do korzystania z wyroczni Chainlink.

Wyścig o skalowanie w warstwie drugiej, aby zasilić następny cykl wdrażania DeFi, często postrzega projekty oparte na Rollupach jako faworytów. Podejście hybrydowe Matic już wzbudza zainteresowanie, mimo że wielu z nich krytycznie odnosi się do Plasmy jako rozwiązania do skalowania inteligentnych kontraktów.

Podobnie jak inne rozwiązania warstwy drugiej, Matic obsługuje narzędzia Ethereum i pozwala programistom „po prostu odbierać inteligentne kontrakty Ethereum i wdrażać je na łańcuchach bocznych Matic w ciągu kilku minut” – powiedział Nailwal- założyciel Matic.

Bezpośrednie wsparcie ze strony Chainlink może znacznie przyczynić się do dalszego rozwoju. „Uważamy, że decyzja Chainlink o budowaniu w oparciu o Matic została podjęta na podstawie tego, gdzie występuje największy popyt na jej usługi” – kontynuuje Nailwal.

Zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply