AVAX zyskał 17% w ciągu 24 godzin. Wyjaśniamy przyczyny wzrostu

Avalanche zyskuje na wartości podczas gdy rynek lekko w dół

Pomimo ogólnego spadku na rynku cena natywnego tokena blockchain Avalanche (AVAX) wzrosła o 17% w ciągu 24 godzin do 42 dolarów.

Na tle gwałtownego wzrostu notowań aktywo znalazło się w pierwszej 10 pod względem kapitalizacji ze wskaźnikiem 15 miliardów dolarów, a dzienny wolumen obrotu monetą wyniósł 3,1 miliarda dolarów.

AVAX zdołał wyprzedzić wszystkie inne altcoiny również w ujęciu tygodniowym, zyskując 86%.

Niektórzy analitycy uważają, że wzrost wynika z niedawnych ogłoszeń o partnerstwie w ramach projektu, zwiększonych wolumenów obrotu i ogólnej blokady wartości, podczas gdy inni sugerują zmianę w dystrybucji płynności altcoinów.

Według dyrektora inwestycyjnego Merkle Tree Capital, Ryana McMillina, większość szumu wokół AVAX można przypisać wspólnym inicjatywom z gigantami finansowymi JPMorgan i Citi w zakresie tokenizacji rzeczywistych aktywów .

Wydaje się, że niedawna siła AVAX wynika z gwałtownego wzrostu dziennego wolumenu transakcji z około 200 000 dolarów do 4,5 miliona dolarów, przy czym liczba aktywnych adresów dziennie również wykazuje stałą tendencję wzrostową” – dodał Millin.

Według DeFi Llama , TVL blockchaina wzrosła o 82% – z 490 milionów dolarów do 935 milionów dolarów – w ciągu ostatnich trzech miesięcy, podczas gdy wolumen obrotu tokenami AVAX wzrósł w tym samym okresie o 2436%.

tradingview.com

11 grudnia największa zdecentralizowana giełda Avalanche, Trader Joe’s, osiągnęła prowizje w wysokości 1,23 miliona dolarów i wygenerowała przychody w wysokości 145 000 dolarów, co stanowi drugi najwyższy wynik w roku dla platformy. W ciągu tygodnia cena monety JOE wzrosła o ponad 41% .

Szef działu badań CoinShares, James Butterfill, napisał w raporcie , że w ciągu ostatniego tygodnia AVAX i SOL wyłoniły się jako „zdecydowani faworyci”.

Jednak szef rynków YouHodler Ruslan Lienkha zasugerował , że token może wkrótce znaleźć się pod presją korekcyjną, a obecny wzrost jest krótkotrwały.

Zauważyliśmy, że AVAX koreluje z głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, ale reaguje z pewnym opóźnieniem, dlatego wierzymy, że tym razem nie jest wyjątkiem i ostatecznie aktyw będzie podążał za ich dynamiką” – zauważył ekspert.

Comments (No)

Leave a Reply