Użytkownik Reddit odzyskał utracone bitcoiny warte 4,2 mln USD

Użytkownik Reddit o pseudonimie BitcoinHolderThankU napisał, że odzyskał dostęp do portfela bitcoin, który utracił w 2011 roku.

Przybywając do swoich krewnych na święta Bożego Narodzenia, znalazł cyfrowy klucz do portfela na starym komputerze, który zawierał 127 BTC. Później BitcoinHolderThankU sprzedał kryptowalutę, „zgarniając” 4,2 miliona dolarów.

BitcoinHolderThankU powiedział, że nigdy nie kupował bitcoinów. Zdobył je w 2011 roku, wypełniając ankiety i inne zadania, aby kupić przedmioty w grze komputerowej. W tym czasie można było zdobyć kryptowalutę za darmo, na przykład za captcha. Takie działania prowadziły różne serwisy i projekty popularyzujące cyfrowe aktywa przyciągając nowych użytkowników.

BitcoinHolderThankU wyjaśnił, że na początku stycznia sprzedawał bitcoiny po kursie 34 000 USD za sztukę. Dołączył zdjęcie z portfelem, którego saldo przekracza 4,2 miliona dolarów. Użytkownik zauważył, że mógłby zarobić 1 milion dolarów więcej, gdyby czekał kilka dni na sprzedaż.

Szczęśliwiec sprzedał 127 BTC za pośrednictwem platformy OTC. Poinformował także, że zainwestuje część środków w akcje spółek z indeksu S&P 500 i będzie dalej „wiódł normalne życie”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.