Hashrate sieci Litecoin (LTC) osiągnął nowy rekord

LTC przed halvingiem

Fundacja Litecoin ogłosiła, że ​​hashrate sieci LTC osiągnął nowy rekord 886,17 Tx/s. Na tym tle kurs monet LTC wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia o 7%, a od początku roku wzrost wynosi 40%.

Kursy bitcoina i etheru w tym samym okresie wzrosły odpowiednio o 13,5% i 11,9%. Również w ostatnim tygodniu sieć Litecoin zrealizowała 144-milionową transakcję.

Nowy rekord szybkości mieszania w sieci Litecoin bezpośrednio pokazuje stabilny, zdrowy i wysokiej jakości rozwój ekosystemu, a także podkreśla bezpieczeństwo sieci” – napisała na Twitterze Fundacja Litecoin.

Być może wzrost hashrate Litecoin był ułatwiony przez wzrost hashrate Dogecoina. Ta kryptowaluta jest oparta na kodzie LTC, a górnicy mogą wydobywać obie monety w tym samym czasie, bez potrzeby korzystania z dodatkowych zasobów obliczeniowych.

Litecoin będzie rósł?

Co ciekawe, pomimo wzrostu kursu i napływu nowych kopaczy, liczba aktywnych adresów w sieci tego coina  zmniejszyła się w ciągu ostatniego tygodnia. To negatywny znak dla kryptowaluty. Jednak inne wskaźniki, takie jak MVRV, a także wskaźniki EMA i wstęgi Bollingera przemawiają za wzrostem wartości LTC.

W styczniu BIT Mining ogłosił wydanie nowej koparki do wydobywania Litecoin i Dogecoin. Model otrzymał nazwę LD3.

Comments (No)

Leave a Reply