Bitcoin wyprzedził Facebooka pod względem kapitalizacji. „Matka wszystkich baniek”.

Wiodący strateg inwestycyjny w Bank of America nazwał obecny wzrost bitcoina „matką wszystkich baniek” i powiedział, że „przekracza on poprzednie bańki”, takie jak bańka internetowa z początku XXI wieku.

W notatce dla inwestorów Michael Hartnett pisze, że „gwałtowne inflacyjne ceny” pchają Bitcoin i rynki akcji w górę.

Czy Bitcoin jest matką wszystkich baniek?

Bitcoin osiągnął w ten piątek nowy rekord wynoszący około 42 000 dolarów, co odpowiada kapitalizacji 770 miliardów dolarów. Jednocześnie kapitalizacja Facebooka wynosi 752 miliardy dolarów. Jest to także około 7% całkowitej kapitalizacji złota.

Bitcoin przewyższył Facebooka pod względem kapitalizacji rynkowej. Oczywiste jest, że sieć pieniężna powinna być droższa niż społeczna ”- powiedział Cameron Winklevoss, współzałożyciel giełdy Gemini.

Następne na liście powyżej Bitcoina są Tesla, Google, Amazon i Microsoft. „Jest duża szansa, że ​​w tym roku wyprzedzi Apple i stanie się droższy niż jakakolwiek firma na świecie” – powiedział Bill Bargidt, dyrektor generalny usługi płatniczej Abra.

Znany amerykański inwestor i zarządzający funduszami Bill Miller pojawił się w piątek w CNBC, gdzie powiedział: „Jedną z interesujących rzeczy na temat Bitcoina jest to, że gdy on zyskuje, staje się mniej ryzykowny”.

Polecamy przeczytać również: Instrukcja jak sprzedać bitcoina

Miller powiedział, że nie ma „określonych cen docelowych”, a jedynie „oczekiwania cenowe”, zgodnie z którymi „może wzrosnąć stąd o 50-100% w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy”.

Spodziewaj się, że będzie to bardzo, bardzo niestabilne. Jeśli nie możesz zaakceptować zmienności, prawdopodobnie nie powinieneś go trzymać. Ale zmienność to cena, jaką płacisz za metryki” – dodał.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.