Bracia Winklevoss tłumaczą dlaczego Bitcoin jest lepszym złotem niż samo złoto

Bracia Winklevoss przedstawili niedawno raport, w którym pokazują mocne argumenty przemawiające za tym, aby Bitcoin był ostatecznym zabezpieczeniem przed inflacją, pomimo jego obecnej niedowartościowanej pozycji.

Raport porównał wyższość Bitcoina jako długoterminowego magazynu wartości z tradycyjnymi aktywami, takimi jak złoto, ropa naftowa i, co najważniejsze, dolar amerykański. Podczas gdy wszystkie te aktywa od dziesięcioleci znacznie lepiej sprawdzają się jako wiarygodne magazyny wartości, wiele czynników jest obecnie przeciwko nim, a dolar amerykański traci wartość każdego dnia coraz szybciej.

Według Braci Wiklevoss (Cameron i tyler), którzy wspólnie przygotowali raport, Bitcoin jest najlepszą technologią , posiadającą wszystkie cechy solidnego pieniądza.

Dlaczego Bitcoin wygrywa z innymi magazynami wartości?

Wykorzystując podaż, popyt, łatwość magazynowania oraz moilność ropy naftowej i złota do określenia ich opłacalności, w raporcie stwierdzono, że cechy Bitcoina są ważniejsze od ich znaczenia.

W przypadku dolara amerykańskiego, Fed osłabił go z powodu masowych i czasami zbędnych pożyczek zaciągniętych przez rząd USA oraz masowego dodruku.

Dług narodowy USA osiągnął 26 bilionów dolarów, w 2020 roku wyniósł 3 biliony dolarów, a w 2021 roku spodziewany jest dalszy deficyt. Podczas gdy Stany Zjednoczone toną w długach, banki centralne na całym świecie od lat kupują masowo złoto i odrzucają dolara.

Nawet przy dodatkowych pożyczkach od Fedu, w celu zwiększenia wydajności rynku w i tak już wyniszczonej pandemią gospodarce, bańka wkońcu pęknie. Efekt falowania będzie odczuwalny na całym świecie, tam gdzie dolar jest wykorzystywany jako waluta rezerwowa.

Ekonomiści zaniepokojeni zbliżającym się załamaniem dolara, w czwartek rozczarowali się kolejny raz, kiedy przewodniczący amerykańskiego FED-u stwierdził, że obecna stopa inflacji na poziomie 2% może być wyższa, aby zapobiec załamaniu się rynków.

Tyler i Cameron odnieśli się do tego jako do „miękkiej upadłości”, metody celowego zadłużania waluty w celu obniżenia jej wartości, co powoduje erozję realnej wartości należnego długu.

Bitcoin jest 10 razy lepszy od złota

Bliźniacy Winklevoss uznają złoto za wiarygodny magazyn wartości ze względu na jego niedobór i trudności z podrabianiem. Jednak postęp w technologii kosmicznej, który może doprowadzić do wydobycia pozaziemskiego, możliwe że wkrótce zaleje rynek złotem, odwracając argument o jego niedoborze.

Mobilność złota również nie pomaga w tym przypadku. Trudno jest zapłacić za coś złotem, jeżeli potrzebujemy dokonać szybkiej transkacji.

Bitcoin to rozwiązanie wszystkich problemów, z którymi boryka się obecnie złoto. W przeciwieństwie do metalu szlachetnego, którego wartość wynika z jego niedoboru, Bitcoin jest „jedynym znanym towarem we wszechświecie, który ma deterministyczną i stałą podaż”.

Podczas gdy podaż BTC jest stała, ilość dostępnego złota można tylko oszacować. Złoto nie może być wysłane przez Internet do żadnego miejsca na świecie w ciągu kilku sekund, tak jak Bitcoin. Bitcoin jest także korzystniejszy do przechowywania niż złoto oraz jest niemożliwy do podrobienia.

Jedyną przewagą złota nad Bitcoinem w tym momencie jest jego wysoka kapitalizacja rynkowa wynosząca 9 bilionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.