Fundacja Cardano planuje dotrzeć do miliarda użytkowników do 2026 r.

Frederick Gregaard, prezes Fundacji Cardano, przedstawił ambitne plany deweloperów.

Zgodnie z planem, w ciągu 5 lat projekty na blockchainie Cardano mogą przyciągnąć 1 miliard użytkowników. Zgodnie z planami Fundacji Cardano, co najmniej trzy firmy z listy Fortune 500 będą utrzymywać ADA w rezerwach do 2024 roku, a także korzystać z możliwości blockchain Cardano.

Do 2026 roku liczba takich firm powinna osiągnąć 10. Frederik Gregaard powiedział, że dzięki rozwojowi ekosystemu i pojawieniu się nowych projektów, za pięć lat sieć będzie obsługiwać aplikacje dla miliarda użytkowników. W tym celu planowane jest wydanie trzech kolejnych białych ksiąg i stymulowanie wzrostu liczby adresów. Ponadto do 2026 roku w sieci Cardano powinna rozpocząć się era Voltaire’a, która zmieni blockchain w całkowicie niezależną strukturę.

Użytkownicy sami będą zarządzać rozwojem Cardano. Jeśli chodzi o cele krótkoterminowe, to według Gregaarda w niedalekiej przyszłości firma planuje wzmocnić możliwości interakcji z innymi blockchainami. Ponadto do 2022 r. z możliwości Cardano skorzysta około 50 banków. Cardano obecnie nie obsługuje inteligentnych kontraktów. Funkcja powinna jednak pojawić się już we wrześniu, a w tym celu pod koniec maja deweloperzy uruchomili pierwszy testnet o nazwie Alonzo.

 


Comments (No)

Leave a Reply