SEC i Binance zawarły ugodę

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) osiągnęła porozumienie z giełdą Binance w celu ograniczenia pracownikom platformy macierzystej dostępu do aktywów klientów Binance.US. Informacje na ten temat podał Coindesk. Sędzia Amy Berman Jackson zatwierdziła porozumienie i odrzuciła wniosek SEC o zamrożenie aktywów Binance.US.

W ramach porozumienia Binance.US podzieli się szczegółami swoich wydatków biznesowych w nadchodzących tygodniach. Międzynarodowi pracownicy Binance stracą dostęp do kluczy prywatnego portfela i innych narzędzi amerykańskiego oddziału.

Umowa została zawarta w następstwie nakazu sądowego. 6 czerwca SEC złożyła wniosek o zamrożenie cyfrowych aktywów Binance.US. W dniu 14 czerwca sąd nakazał organowi regulacyjnemu i giełdzie kryptowalut z siedzibą w USA znalezienie kompromisu w celu zapewnienia ochrony aktywów klientów z możliwością dalszego prowadzenia platformy.

Podczas rozprawy rzecznik Binance.US powiedział, że firma powinna być w stanie sfinansować normalne wydatki, podczas gdy zamrożenie aktywów może zostać „źle zinterpretowane przez banki”.

Platforma zobowiązała się nie przekazywać aktywów ani nie dokonywać płatności na rzecz żadnego podmiotu w ramach korporacji bez nakazu sędziego.

Przypomnijmy, że SEC pozwała Binance i Changpenga Zhao 5 czerwca. Agencja postawiła 13 zarzutów, w tym sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

W odpowiedzi firma wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że jest gotowa do „energicznej obrony”.

Binance.US ogłosiło później, że zawiesza depozyty w dolarach i zaleciło klientom wycofanie środków w walutach fiat do 13 czerwca.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.