SEC zwróciła się do sądu o odrzucenie argumentów obrony Ripple

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zwróciła się do sądu o odrzucenie argumentów obrony Ripple i wniosku jej szefa Brada Garlinghouse’a.

W liście skierowanym do sędziego federalnego Analisy Torres, SEC pisze, że firma blockchain próbuje zrzucić winę za niewłaściwe postępowanie na regulatora.

W zeszłym tygodniu Ripple złożył formalną odpowiedź na zaktualizowany pozew SEC w sądzie. Firma twierdzi, że nie rozprowadzała tokenów XRP jako umowy inwestycyjnej, a ten ostatni termin nie jest dobrze zdefiniowany.

Ripple zauważył również, że regulator nie ostrzegał firm branżowych o statusie XRP podczas spotkań z ich przedstawicielami.

Brad Garlinghouse nazwał działania SEC „nadużyciem władzy”. W liście do Torresa, dyrektor wykonawczy zauważył, że regulator „nie uznaje rzeczywistości gospodarczej transakcji XRP” i próbuje pociągnąć go do odpowiedzialności za „wykonywanie swojej pracy”.

Garlinghouse zwrócił również uwagę na decyzje Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i Agencji ds. Przestępstw Finansowych, które uznały XRP za „wirtualną walutę”.

Prawnik SEC, Jorge Tenreiro, powiedział w swojej odpowiedzi, że obrona Ripple była „prawnie niewłaściwa”. Podkreślił, że regulator nie ma obowiązku ostrzegania firm z branży o naruszeniach ujawnionych w toku zamkniętego śledztwa.

Tenreiro powiedział również, że sprawa Ripple to podręcznikowy przykład testu Howiego, który ma na celu ustalenie, czy zasób można uznać za papier wartościowy. Prawnik zauważył, że termin „umowa inwestycyjna” ma ponad 70 lat, a sądy wielokrotnie odrzucały argument o niejasności jego sformułowania.

Według SEC uznanie składnika aktywów za „walutę wirtualną” nie zwalnia spółki z przestrzegania przepisów dotyczących papierów wartościowych. Treneiro prosi o odrzucenie argumentów Ripple „prawnie nie do utrzymania”, aby nie przeciągać pozwu.

Comments (No)

Leave a Reply