ConsenSys i EY uruchomiły Baseline Protocol

W tym tygodniu ConsenSys i firma audytorska EY ogłosiły uruchomienie projektu Baseline Protocol, którego głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom korporacyjnym dostępu do zdecentralizowanych usług finansowych (DeFi) w sieci bazowej Ethereum bez konieczności ujawniania ich prywatnych danych.


Inicjatywę wspierały także Microsoft, AMD, Chainlink, MakerDAO, Core Convergence, Duke University, Envision Blockchain, Neocava Splunk, HniBright, Provide i W3BCLOUD.

Jak wyjaśnił ConsenSys, systemy takie jak ERP i CRM mają trudności z synchronizacją danych z urządzeniami równorzędnymi. Technologia Blockchain może stać się potencjalnym rozwiązaniem tego problemu, jednak wiele firm obawia się ujawnienia tajemnic handlowych potencjalnym konkurentom reprezentowanym przez innych uczestników sieci.

Protokół bazowy wyodrębni dane od innych uczestników systemu. W tym celu zostaną wykorzystane podpisy cyfrowe, algorytm zerowej wiedzy (zk-SNARK) i inne technologie. W ten sposób różne zespoły uzyskają dostęp do informacji niezbędnych na pewnym etapie pracy, jednak wszystkie inne dane zostaną przed nimi ukryte.

Ostatecznym celem projektu, jest poprawa jakości produktów dostawców systemów dla przedsiębiorstw, twórców indywidualnych rozwiązań i dostawców usług w chmurze. Opracowany kod zostanie opublikowany w domenie publicznej za pośrednictwem organizacji non-profit w celu standaryzacji OASIS.

Comments (No)

Leave a Reply