Piłkarz Paris Saint-Germain pozwie oszustów za wykorzystywanie jego wizerunku w reklamach kryptowalut

Gracz francuskiego klubu piłkarskiego Paris Saint-Germain, Kilian Mbappe, zamierza pozwać oszustów w sprawie używania jego nazwiska i wizerunku informuje Cointelegraph.

Atakujący dystrybuowali w sieci artykuły reklamowe pod nazwą „Ostatnia inwestycja Kiliana Mbappe, Scaring Banks”. W nich, w imieniu piłkarza, zachęcano potencjalnych inwestorów do zakupu kryptowalut i obiecali, że „zostaną milionerami w ciągu 2-3 miesięcy”.

Oszuści używali już wizerunku Mbappe do promowania różnych scamerskich projektów związanych z kryptowalutami – w zeszłym roku jego konto na Twitterze zostało zhakowane w tym celu.

Francuscy funkcjonariusze organów ścigania podkreślili, że oszuści często używają nazwisk gwiazd, aby zzachęcić ludzi do inwestowania w różne aktywa lub produkty, w tym scamerskie produkty pseudokryptowalutowe.

Ostatnio oszuści zaczęli również często wykorzystywać YouTube do promowania fałszywych kryptowalut w imieniu celebrytów – na przykład założyciel Microsoftu, Bill Gates i dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse.

https://cointelegraph.com/news/french-soccer-star-claims-crypto-scam-impersonated-him

Comments (No)

Leave a Reply