Rośnie liczba dużych posiadaczy Cardano

Przybywa inwestorów Cardano

Według firmy analitycznej Santiment, liczba portfeli Cardano zawierających ponad 100 000 monet ADA osiągnęła najwyższy poziom od 16 miesięcy wynoszący 25 294 adresów.

Wzrost liczby „wielorybów” w sieci Cardano raczej nie wiąże się ze wzrostem samej kryptowaluty – kurs ADA jest o 35% niższy niż na początku roku. Dodatkowo w ciągu ostatniego tygodnia kapitalizacja Cardano spadła o 5%, a jeśli liczyć ze spadkiem rynku 17 sierpnia, to o 12%. Być może traderzy kryptowalut wykorzystują ten moment i odkupują monetę po obniżonych cenach.

Analitycy Santiment zauważają, że nie tylko Cardano obserwuje wybuchy aktywności – traderzy również aktywnie handlują Shiba Inu i Solana.

Analityk kryptowalut Ali Martinez przypomniał, że w latach 2018-2020 ADA handlowała w przedziale od 0,10 do 0,028 USD, a następnie wykazała wzrost o prawie 3000%. Podobny obraz obserwuje się teraz – od prawie roku kryptowaluta nie wyszła poza kanał 0,24-0,46 USD. Jego zdaniem nowy zryw paraboliczny kursu Cardano jest całkiem możliwy.

W czerwcu analityk kryptowalut Benjamin Cowen ostrzegł, że cena ADA może spaść do 0,13 USD.

Comments (No)

Leave a Reply