SEC zażądała danych dotyczących osobistych wydatków zarządu Ripple

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) domaga się ujawnienia osobistych informacji finansowych dwóch dyrektorów Ripple Labs Inc. w toczącym się sporze ze spółką.

Chris Larsen i Brad Garlinghouse, poprosili w czwartek sędziego federalnego o zablokowanie wniosków wysłanych przez SEC m. in. do banków.

Oskarżeni nazywają działania SEC „całkowicie niewłaściwą przesadą” w sprawie, która nie obejmuje zarzutów oszustwa. Zauważają również, że SEC nie oskarża ich o łączenie finansów osobistych z korporacyjnymi, a jej wymóg obejmuje wszystko, od dochodu po transakcje pozabiznesowe i „ile pieniędzy wydają w sklepie spożywczym każdego tygodnia”.

Larsen i Garlinghouse zgodzili się na dostarczenie dokumentacji związanej z transakcjami XRP oraz informacji o opłatach otrzymanych od Ripple, ale SEC stwierdziła, że to nie wystarczy.

SEC nie przedstawiła i nie może udzielić jasnego wyjaśnienia, na jakiej podstawie jest uprawniona do dostępu do tych informacji” – powiedział rzecznik oskarżonych.

SEC twierdzi, że obaj dyrektorzy osobiście zarobili około 600 milionów dolarów na sprzedaży tokenów.

Według ostatnich doniesień dla SEC, Ripple Labs przygotowuje się do sprzedaży 8,2 mln akcji MoneyGram, czyli całego udziału w firmie byłego partnera.

Ripple zawarł umowę z bankiem inwestycyjnym Jefferies Group. Sprzedaż rozpoczęła się 11 marca i zakończy 30 września. W sumie Ripple jest właścicielem około 10% akcji MoneyGram. Ich wartość spadła o 30% w ciągu kilku tygodni.

źródło: https://www.bnnbloomberg.ca/sec-seeks-personal-financial-information-of-ripple-executives-1.1575917

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.