CipherTrace opracował narzędzia do śledzenia transakcji Monero

Dyrektor generalny CipherTrace Dave Jevans twierdzi, że jego firma opracowała pierwsze narzędzie do śledzenia transakcji kryptowaluty Monero.

Narzędzie jest rozwijane od ponad roku i będzie używane przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych,

Narzędzia umożliwiają wyszukiwanie, odkrywanie i wizualizację przepływu transakcji Monero. Zostały włączone do produktów dochodzeń finansowych CipherTrace”- powiedział Dave Jevans.

Główny analityk finansowy CipherTrace, John Jeffries, powiedział, że narzędzia śledzą monety Monero, które zostały skradzione i użyte w nielegalnych transakcjach. Jak dotąd nie nadają się one do osiągnięcia celów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Cyberprzestępcy coraz częściej wolą Monero niż Bitcoin, mając nadzieję, że w ten sposób unikną wykrycia.

Według Jeffriesa, narzędzie umożliwi organom ścigania zawężenie dochodzeń do „kilku różnych adresów kryptograficznych”. Twierdzi, że produkt został już przetestowany na dużej próbie transakcji Monero.

Narzędzie wyświetla przepływy transakcji. Jak każdy inny produkt CipherTrace, chroni prywatność użytkownika, nie śledząc jego tożsamości. To zadanie organów ścigania, które rozwiązujemy dzięki naszej analizie i orzeczeniom sądowym„.

W przyszłości takie narzędzia mogą być wykorzystywane przez giełdy kryptowalut w celu wykluczenia możliwości wykorzystania XMR pochodzenia przestępczego na ich platformach. W ostatnich miesiącach kilka giełd, głównie z Korei Południowej, ogłosiło wycofanie kryptowaluty z giełdy.

Ryan Taylor, dyrektor generalny Dash Core Group, uważa, że ​​pojawienie się takich narzędzi nie wpłynie na większość użytkowników: „Chcąc, aby twój współmałżonek nie wiedział o zakupie biżuterii na twoją rocznicę i ukrywając podziemne imperium narkotykowe przed państwem, to bardzo różne rzeczy. Większość użytkowników wymaga „wystarczająco dobrej” prywatności i nie sądzę, aby profesjonalne narzędzia do śledzenia transakcji miały na nich znaczący wpływ ”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.