Prawnik John Deaton: „Kupiłem trochę Bitcoinów na złość Jimowi Cramerowi”

Ludzie kupują bitcoiny bo Cramer mówi żeby je sprzedawać

Prawnik reprezentujący interesy posiadaczy XRP w pozwie rządu USA przeciwko Ripple zapowiedział zakup „niewielkiej ilości” bitcoinów po negatywnej prognozie znanego prezentera telewizyjnego. John Deaton wyjaśnił swój zakup mówiąc, że niektórzy entuzjaści kryptowalut zawsze postępują odwrotnie niż radzi doradca finansowy i gospodarz telewizyjny Jim Cramer.

W niedawnym odcinku programu CNBC „Squawk on the Street” Cramer wyraził pesymizm co do perspektyw Bitcoina, deklarując, że grozi on krachem. Cramer znany jest ze swojego sceptycyzmu wobec kryptowalut, dlatego często podaje rozczarowujące prognozy. Często jednak założenia okazują się błędne.

Już w marcu Deaton podziękował Cramerowi za zaszczepienie przez eksperta zaufania do zakupu jeszcze większej liczby bitcoinów, doradzając inwestorom szybką sprzedaż pierwszej kryptowaluty.

Pomimo ostrzeżeń Cramera, kurs Bitcoina wzrósł o 9% w ciągu czterech dni.

W maju Deaton powiedział swoim zwolennikom, że jego inwestycje w BTC znacznie przewyższyły inwestycje w XRP, a prawnik nazwał społeczność XRP najbardziej aktywną i poinformowaną społecznością.

Comments (No)

Leave a Reply