200 bitomatów zainstalowanych w sieci sklepów Walmart

Walmart planuje ostatecznie zainstalować 8000 bankomatów Bitcoin w USA. Instalacja 200 to program pilotażowym

Walmart nawiązał współpracę z firmą Coinstar i giełdą kryptowalut Coinme, aby zainstalować 200 bankomatów Bitcoin (BTC) w swoich sklepach w całych Stanach Zjednoczonych.

Chociaż program pilotażowy obejmuje tylko 200 bitomatów, według Bloomberga firma planuje ostatecznie instalację 8000 bankomatów Bitcoin w całym kraju. Na razie nie ma żadnych dalszych szczegółów dotyczących terminów.

Według Coin ATM Radar, w wybranych sklepach spożywczych i stacjach paliw w Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie ponad 25 000 bankomatów Bitcoin. Coinstar obsługuje 4400 z nich, które dostępne są w 33 stanach. Klienci mogą korzystać z bankomatu Bitcoin, wkładając banknot i otrzymując papierowy kupon z kodem realizacji. Aby zrealizować kod, klienci muszą następnie założyć konto Coinme i przeprowadzić proces KYC.

Bankomaty Bitcoin mają 11% prowizji, w tym 4% opłaty za opcję Bitcoin plus dodatkową 7% opłatę za wymianę gotówki. Dla porównania popularne platformy handlu kryptograficznego Binance i Coinbase pobierają odpowiednio 3% –4,5% i 3,99% za zakupy kartą debetową i kredytową. Dokonanie bezpośredniej wpłaty z konta bankowego do portfela Binance lub Coinbase jest bezpłatne.

Wielu użytkowników zauważyło więc ,że opłaty za bankomaty BTC są zbyt wysokie, a aktualna cena zakupu BTC jest zawsze znacznie wyższa przy zakupie i niższa przy sprzedaży.

To nie pierwsza oznaka zainteresowania, jaką Walmart wykazał w świecie kryptowalut. W sierpniu gigant handlu detalicznego ogłosił, że poszukuje produktu kryptograficznego, który będzie napędzał strategię cyfrowej waluty firmy. Oferta pracy została od tego czasu usunięta ze strony internetowej Walmart, ale ogłoszenie o tej roli pozostaje na LinkedIn.

Walmart China nawiązał również współpracę z opartą na blockchain platformą zarządzania łańcuchem dostaw VeChain, aby śledzić produkty.

 

 

Comments (No)

Leave a Reply