Średnie dzienne kontrakty futures na Bitcoiny w Chicago Mercantile Exchange (CME) do 370 mln USD

Chicago Mercantile Exchange (CME) odnotowało w 2019 r. rekord średnich dziennych obrotów kontraktami futures na Bitcoiny. Wskazuje to na ponowne zainteresowanie inwestorów pierwszą kryptowalutą, donosi Forbes .

Tim McCourt, dyrektor zarządzający CME Group, stwierdził, że aktywność traderów znacznie wzrosła w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Od początku roku codziennie zawieranych jest średnio 7 237 kontraktów futures na Bitcoiny, co stanowi 132% wskaźników w tym samym okresie ubiegłego roku ”, powiedział McCourt.

Średni dzienny wolumen obrotu kontraktami futures na Bitcoiny wyniósł 370 milionów USD.

To świetny czas zarówno dla kontraktów futures na Bitcoiny, jak i ogólnie aktywów kryptowalut. Zainteresowanie inwestorów kryptowalutami jest duże, a zainteresowanie szerszym wykorzystaniem kryptowalut i technologii blockchain również rośnie. Ciekawie będzie obserwować rozwój tego nowego rynku ”- powiedział McCourt.

Według niego, głównym celem Grupy CME jest aspekt edukacyjny i zapewnienie klientom narzędzi, których mogą potrzebować do podejmowania świadomych decyzji strategicznych.

Tim McCourt przypomniał, że maj 2019 był najbardziej udanym miesiącem dla rynku kontraktów futures na Bitcoiny CME w historii tego narzędzia. Średnio zawieranych było 13 600 umów dziennie, co odpowiadało wartości nominalnej 515 mln USD lub 68 000 BTC.

Rekord odnotowano 13 maja, kiedy zawarto 33 677 umów na łączną kwotę 168 000 BTC (1,3 mld USD).

Naszą rolą jest pomaganie uczestnikom rynku w zarządzaniu ryzykiem, niezależnie od tego, czy cena Bitcoinów rośnie czy spada. W tej chwili CME Group jest zadowolona z rozwoju kontraktów futures na Bitcoiny” – dodał McCourt.

Przypomnijmy, że we wrześniu ma się rozpocząć handel kontraktami futures na Bitcoiny na platformie Bakkt, w ramach których, w przeciwieństwie do CME, nastąpi fizyczna dostawa aktywów.

https://www.forbes.com/sites/benjaminpirus/2019/08/28/cme-bitcoin-futures-now-average-370-million-in-trading-per-day/#6734ca3a67ea

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.