Bitcoin wraca do 32 000 $, ether poniżej 2000 $, Barry Silbert przewiduje „niebezpieczny” tydzień

Nerwowo na rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut nie zmienił trendu spadkowego wraz z początkiem nowego tygodnia. Kryptowaluta Ethereum (ETH) kontynuowała walkę o poziom 2000 $ i spadła do 1976 $, najniższego poziomu od 23 maja. Spadek w ciągu ostatniego tygodnia wynosi 20%.

Bitcoin również zaktualizował dziś lokalne minima. O 07:10 jego cena gwałtownie spadła w ciągu pół godziny o 6,6% czyli 2285 USD do 32 450.

Altcoiny również nadal spadają

Wiele altów straciło ponad 10% swojej wartości w ciągu ostatnich 24 godziny. Kapitalizacja rynku kryptowalut w ciągu kilku dni spadła z 1,75 bln USD do 1,37 bln USD. W maju liczba ta przekroczyła 2,5 biliona dolarów.

Bank Rolny Chin, jedna z czterech największych instytucji finansowych w kraju, wydał dziś zawiadomienie, że nie będzie wspierał transakcji związanych z kryptowalutami. Klientom, którzy zostaną przyłapani na takich działaniach, grożono zamknięciem kont i obiecano, że „w porę” przekażą informacje na ich temat właściwym organom.

Chociaż dokładna ocena wpływu konkretnego ogłoszenia na rynek jest prawie niemożliwa, Chiny stały się ostatnio głównym źródłem negatywnych wiadomości dotyczących kryptowalut po tym, jak już w 2017 roku znacząco ograniczyły kryptotransakcje. Niedawno władze chińskie wznowiły działalność w tym kierunku, torując drogę do uruchomienia własnej waluty cyfrowej.

„To zawiadomienie różni się od tego, co ogłosili w 2014 roku, co najmniej na trzy sposoby” – napisał chiński dziennikarz Colin Wu. – Po pierwsze, wyraźnie pokazuje wymagania banku centralnego. Po drugie, wymaga zbadania przeszłej działalności. Po trzecie, konieczne jest powiadomienie państwa o ujawnionych faktach”.

Barry Silbert, dyrektor generalny Digital Currency Group, która jest właścicielem Grayscale Investments, wezwał inwestorów do przygotowania się na „niebezpieczny” tydzień. Tydzień temu, odpowiadając na pytanie, jaki udział kryptowalut w rynku jest jego zdaniem przewartościowany, Silbert podał wartość 99%. Jednocześnie szef DCG poinformował, że zajmuje długą pozycję na indeksie zmienności Chicago Options Exchange VIX, przygotowując się na kolejny okres niepewności w makroekonomii.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.