Portfel Lace przechodzi na oprogramowanie Open-Source

Cardano Wallet Lace przechodzi na Open-Source

Niedawna kontrowersja związana z Ledgerem wzmogła obawy użytkowników kryptowalut dotyczące bezpieczeństwa portfeli krypto. Portfel Cardano – Lace, przechodzi na oprogramowanie open-source, aby przywrócić zaufanie do tego rodzaju narzędzi. Poprzez ten krok, Lace zapewnia większe bezpieczeństwo i decentralizację swojego portfela.

Charles Hoskinson, założyciel Cardano, zalecił użytkownikom przejście na oprogramowanie open-source w celu zwiększenia przejrzystości. W odpowiedzi na rosnący sceptycyzm, wiele portfeli i dostawców zabezpieczeń, takich jak Cardano Wallet Lace, podejmuje niezbędne kroki, aby przywrócić zaufanie i poczucie bezpieczeństwa użytkowników w obliczu niepewnej sytuacji.

Lace, stworzony przez IOHK, jest pierwszym lekkim portfelem Cardano i jest uważany za jeden z najbardziej innowacyjnych i bezpiecznych protokołów sieci. 31 maja portfel ogłosił przejście na oprogramowanie open-source, co stanowi ważny krok dla portfeli krypto i użytkowników Cardano.

Dzięki rozbudowanej społeczności deweloperów Cardano i pozycji lidera w dziedzinie protokołów rozwoju, portfel będzie mógł korzystać z regularnych audytów prowadzonych przez deweloperów i współtwórców z całego świata.

Ten krok w kierunku decentralizacji i przejrzystości pozwoli użytkownikom na sprawdzanie kodu portfela pod kątem potencjalnych luk i szybkie reagowanie na nie, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Lace, stając się oprogramowaniem open-source, umożliwi też większą współpracę i innowacyjność deweloperów z całego świata, co z kolei przyczyni się do ciągłego ulepszania oprogramowania i stworzenia bardziej solidnego systemu. Otwarte podejście Lace do współpracy umożliwi użytkownikom Cardano większą kontrolę, zaufanie i pewność co do ich portfeli, przywracając utracone zaufanie do obecnego krajobrazu krypto dla wszystkich.

Ostatnio Ledger znalazł się pod silnym ostrzałem ze wszystkich stron przestrzeni krypto z powodu swojego kontrowersyjnego serwisu Ledger Recover, co wywołało spekulacje na temat istnienia backdooru w jego portfelach sprzętowych . Hoskinson uważa, że do lata 2023 Cardano może prześcignąć Bitcoin, Ethereum i wszystkie inne kryptowaluty pod względem decentralizacji. Raport opublikowany 30 grudnia przez Santiment wskazuje Cardano jako protokół o największej aktywności rozwojowej. Ostatnio pojawiły się plotki, że popularny portfel krypto, MetaMask, zacznie zatrzymywać podatki.

Portfele są kluczowym elementem sfery krypto, zapewniającym bezpieczeństwo i przechowywanie aktywów użytkowników. Muszą one przestrzegać najwyższych standardów i zapewniać ochronę użytkowników. Przejście Lace na oprogramowanie open-source ostatecznie dostarczy bardziej innowacyjny i bezpieczny protokół, wspierany przez setki tysięcy deweloperów Cardano na całym świecie, a nie przez scentralizowaną firmę.

Comments (No)

Leave a Reply