W Chinach uruchomiono krajową platformę rozwoju metaverse

Chiny pozytywnie o metaverse

Miasto Nanjing, stolica chińskiej prowincji Jiangsu, uruchomiło „platformę innowacji i aplikacji technologii Blockchain”, aby promować i rozwijać metaverse.

Organizacją państwową kieruje Nanjing University of Information Science and Technology. Inicjatywę promowali przedstawiciele instytucji akademickich i firm związanych z blockchainem z całych Chin kontynentalnych.

Projekt ma na celu zbadanie funkcjonalności cyfrowych światów.

Nanjing jest jednym z kilku chińskich miast rywalizujących o wiodącą rolę w rozwoju narodowego metaverse. Wcześniej władze miejskie ujawniły strategię rozwoju wirtualnej przestrzeni, zgodnie z którą jurysdykcja planuje osiągnąć do 2025 roku przychody na poziomie 135 miliardów juanów (19,13 miliardów dolarów).

Były wiceminister nauki i technologii Chin, Wu Zhongjie, podkreślił znaczenie rozszerzania Metaverse na różne sposoby, w tym edukację, handel, opiekę zdrowotną i rozrywkę. Zwrócił też uwagę na konieczność stworzenia specyficznych standardów dla branży.

Pomimo twardego stanowiska Chin w sprawie kryptowalut i NFT, kraj ten dostrzega potencjał technologii Web3 jako katalizatora dla swojej gospodarki cyfrowej.

Jednak w styczniu 2022 roku poinformowano, że Krajowa Administracja Własności Intelektualnej ChRL odrzuciła kilka zgłoszeń znaków towarowych związanych z Metaverse.

Comments (No)

Leave a Reply