Apple może usunąć przeglądarkę Mobile DApp Coinbase z App Store

Po tym, jak Google usunęło aplikację MetaMask opartą na Ethereum ze swojego sklepu z aplikacjami na Androida, Apple może teraz zmusić Coinbase do usunięcia przeglądarki DApp z App Store.

Zgodnie z postem Reddit opublikowanym 28 grudnia amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ostrzegła użytkowników, że w celu zachowania zgodności z polityką Apple App Store, może być zmuszony do usunięcia funkcji przeglądarki DApp z aplikacji portfela. Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong skomentował post:

„To naprawdę niefortunne. Wygląda na to, że Apple eliminuje korzystanie z Dapps ze sklepu App Store. […] Przypuszczalnie dotyczyłoby to również innych portfeli (Trust, Argent, Metamask)

Armstrong powiedział również, że użytkownicy zainteresowani użyciem DApps na urządzeniach mobilnych Apple mogą zwrócić się do Apple o pozwolenia na takie aplikacje.

„Jest to bardzo ważny obszar innowacji finansowych, a wielu programistów i nowych użytkowników tej technologii ma kryptowaluty warte miliony dolarów w tych aplikacjach, jeśli polityka firmy będzie tak kontynuowana wiele z tych osób nie będzie mogło swobodnie zarządzać swoimi środkami”.

Jak wspomniano powyżej, wiadomości pojawiają się wkrótce po tym, jak Google zbanował portfel Ethereum i przeglądarkę DApp MetaMask ze swojej platformy z aplikacjami na Androida Google Play.

Odwołanie MetaMask do decyzji również zostało odrzucone.

Omar Bham zasugerował, że posunięcia mogą mieć na celu ochronę firm przed potencjalnymi zdecentralizowanymi konkurentami. W tweecie przesłanym 28 grudnia powiedział:

„Web3 konkuruje bezpośrednio z Google i Apple. Powinniśmy oczekiwać kontynuacji cenzury w MetaMask, Coinbase i innych przeglądarkach dapp.”

zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply