Twitter może dodać obsługę Lightning Network

Twitter może dodać obsługę Lightning Network (LN), rozwiązania drugiego poziomu dla sieci bitcoin. Poinformował o tym szef firmy Jack Dorsey.

„To tylko kwestia czasu” – napisał Dorsey w odpowiedzi na propozycję osadzenia LN w sieci społecznościowej.
Jak Lightning Network będzie działał na Twitterze i kiedy planowana jest integracja, Dorsey nie podał szczegółów na ten remat.

Dlaczego sieć Lightning jest potrzebna?

Lightning Network to dodatek do sieci Bitcoin. Służy do przyspieszenia transakcji w sieci, uczynienia ich tańszymi i łatwiejszymi przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Twórcy Lightning Network zaproponowali, aby nie uwzględniać wszystkich transakcji w blockchainie bitcoin, ale umieścić je w osobnej warstwie, w której między uczestnikami transakcji tworzone są oddzielne kanały płatności. Kanał działa do momentu, gdy jeden z uczestników zdecyduje się go zamknąć, a transakcje w nim przetwarzane są za pomocą inteligentnych kontraktów.

Rozwiązanie Lightning Network pojawiło się w 2015 roku. Twórcy zaprezentowali je na konferencji Scaling Bitcoin w Montrealu. W ostatnich latach popularność protokołu gwałtownie wzrosła. W 2019 roku została zintegrowana przez giełdę kryptowalut Bitfinex. Kraken planuje dodać obsługę LN w 2021 roku.

W Lightning Network zarejestrowanych jest obecnie prawie 12 tysięcy węzłów. Liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu roku.

Jack Dorsey i Lightning Network

Jack Dorsey ma reputację entuzjasty kryptowalut. Wielokrotnie wypowiadał się za walutami cyfrowymi, a raz nawet stwierdził, że Bitcoin stanie się główną walutą Internetu.

W 2020 roku założony przez Jacka Dorseya Square zainwestował w startup Bitcoin Lightning Labs, który rozwijał aplikacje dla rozwiązania drugiego poziomu.

Comments (No)

Leave a Reply