Po skandalu zespół PEPE spalił 6,9 biliona tokenów

Twórcy spalili memecoiny PEPE o wartości 5,5 miliona dolarów

W związku ze skandalem związanym ze sprzeniewierzeniem aktywów kryptograficznych przez twórców memowej kryptowaluty PEPE zespół spalił 6,9 biliona tokenów o wartości 5,5 miliona dolarów, co stanowi 1,6% całkowitej ilości PEPE.

Decyzja o spaleniu została podjęta po głośnym skandalu, jaki miał miejsce pod koniec lata, kiedy kilku byłych uczestników projektu ukradło środki ze wspólnego portfela zespołu, a następnie opuściło projekt.

Udało im się uzyskać dostęp do portfela z wieloma podpisami, po czym przekazali tokeny na giełdy OKX, Binance, Kucoin i Bybit. Po wiadomościach o spalaniu PEPE wzrósł o 31%.

Palenie tokenów to przeniesienie określonej ilości tokenów na nieistniejący adres, co trwale usuwa tę ilość monet z obiegu. Zespół projektowy posiada obecnie 3,7 miliarda tokenów o wartości 3,72 miliona dolarów. „Powołaliśmy do zespołu nowych konsultantów strategicznych, aby wspólnie działać dalej.

Rozważamy obecnie wykorzystanie pozostałych 3,7 miliarda tokenów zespołu do nawiązania partnerstw i prowadzenia działań marketingowych” – stwierdził zespół w oświadczeniu.

Comments (No)

Leave a Reply