Paolo Ardoino: „Tether nie konkuruje z amerykańskim systemem bankowym”

Tether zwiększa popyt na dolara amerykańskiego

CTO Tether powiedział, że firma emitująca największego stablecoina nie konkuruje z amerykańskimi bankami, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej zwiększa popyt na dolara amerykańskiego.

W rozmowie z podcastem The Wolf of All Streets Paolo Ardono stwierdził, że Tether nie ma możliwości ani chęci destabilizacji tradycyjnego systemu bankowego, ponieważ same stablecoiny są skierowane do osób bez dostępu do usług bankowych.

Przypomniał, że to właśnie w Europie i Stanach Zjednoczonych zdecydowana większość mieszkańców ma dostęp do banków, ale mieszkańcy wielu innych regionów nie mają takiej możliwości. „Mamy około 60 miliardów dolarów w amerykańskich obligacjach skarbowych. A kiedy wyjaśniam skład naszego portfela, zawsze podkreślam, że nie próbujemy kraść miejsc pracy z banków w USA i Europie. Są miejsca na świecie, gdzie 70% mieszkańców nie ma konta bankowego, bo sama infrastruktura bankowa jest zła. Tacy klienci są zapomniani lub nie interesują banki, dlatego tam się rozwijamy i nie konkurujemy z branżą bankową” – podkreślił CTO Tether.

Ardoino powiedział również, że Tether w rzeczywistości sprawia, że ​​dolar amerykański jest bardziej wartościowy i poszukiwany, ponieważ wiele osób używa stablecoina powiązanego specjalnie z dolarem. Przypomnijmy, że Tether nadal aktywnie się rozwija. Na początku czerwca kapitalizacja spółki ustanowiła absolutny rekord i wyniosła 83,2 mld dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply