Mastercard testuje USDC pod kątem płatności

Mastercard użyje stablecoina USDC jako aktywa pomostowego dla posiadaczy kart, którzy chcą płacić za towary za pomocą kryptowalut.

W ogłoszonym we wtorek pilotażu USDC Circle (+0,01%) będzie służył jako pomost między kryptowalutą w cyfrowych portfelach konsumentów a walutą fiducjarną płaconą handlowcom. USDC to cyfrowy token, który prawie zawsze jest sprzedawany po 1 USD, ponieważ emitent obiecuje w dowolnym momencie wymienić go w stosunku 1 do 1 za dolary.

Choć może to brzmieć jak dodanie dodatkowego kroku, zamiana kryptowaluty na stablecoin, a następnie wymiana stablecoina na dolary może być szybsza lub prostsza niż przejście bezpośrednio z kryptowaluty do waluty fiducjarnej. Na przykład niektórymi kryptowalutami nie można łatwo handlować na wymianie na dolary, ale można je wymienić na USDC. Dodanie tej stacji pomoże firmom kryptowalutowym, które chcą oferować swoim klientom produkty marki Mastercard.

Oprócz Circle w pilotaż zaangażowane są Evolve Bank & Trust i Paxos Trust Co., choć ich role nie są jasne. Mastercard powiedział, że „rozmawia” z Evolve i Metropolitan Commercial Bank w sprawie wydawania kart kryptograficznych.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.