Makler giełdowy Cantor Fitzgerald kontroluje ponad połowę aktywów Tether

Cantor Fitzgerald i Tether

Jeden z najsłynniejszych maklerów giełdowych z Wall Street, Cantor Fitzgerald, kontroluje ponad połowę aktywów emitenta stablecoinów USDT – zarządza obligacjami i bonami skarbowymi o wartości 39 miliardów dolarów.

W tym tygodniu Tether opublikował informację o stanie swoich rezerw. Na dzień 31 grudnia 2022 r. aktywa Tether wynosiły ok. 67 mld USD, z czego zobowiązania – 66,08 mld USD, a kapitał własny – 960 mln USD. Jednocześnie ponad połowa aktywów firmy – ok. 39 mld USD jest ulokowana w obligacjach skarbowych i wekslach, których zarządzanie zostało przekazane jednemu z najbardziej szanowanych na Wall Street maklerów giełdowych, Cantor Fitzgerald.

Co to jest Cantor Fitzgerald?

Cantor Fitzgerald to globalna firma finansowa założona w 1945 roku. Najbardziej znana jest ze swojej działalności w zakresie handlu obligacjami, która jest uważana za jedną z największych na świecie. Ponadto firma jest jednym z 25 głównych dealerów amerykańskich obligacji skarbowych. Pozwala jej to na bezpośredni handel z Rezerwą Federalną.

Dzięki swojej roli głównego dealera papierów skarbowych USA, Cantor Fitzgerald stał się jedną z nielicznych firm z bezpośrednim dostępem do funduszy federalnych. W ten sposób ponad połowa rezerw stablecoina Tether (USDT) jest nie tylko lokowana w wysoce płynne rządowe papiery wartościowe. To także przynosi dodatkowy dochód podczas handlu na giełdzie.

W styczniu eksperci z US Cornell University skomentowali rosnącą popularność stablecoinów, które są preferowane przez znaczną liczbę inwestorów kryptowalutowych. Zauważyli , że na tle trwającej zimy kryptograficznej spadek zaufania użytkowników do monet typu stablecoin może doprowadzić do załamania na rynkach obligacji i amerykańskich obligacji skarbowych .

 

Comments (No)

Leave a Reply