Stablecoin SafeDollar spada do zera po drugim ataku w ciągu tygodnia

SafeDollar nie taki „safe” jak o nim mówiono

Projekt z przestrzeni zdecentralizowanych finansów dotyczący rozwoju algorytmicznego stablecoina SafeDollar opartego na sieci Polygon (MATIC) został zaatakowany, poinformowali twórcy na swoim kanale Telegram.

Poprosili użytkowników o zaprzestanie handlu SDO na giełdach, ale było na to za późno – kurs stablecoina spadł do zera. Według blockchain aktywa w USDC i USDT zostały wycofane z kontraktu SafeDollar.

Wydaje się, że niezweryfikowana umowa wycofała pieniądze. Wycofaj zasoby i cofnij uprawnienia, dopóki nie będą dostępne dalsze szczegóły”- pisze konto RugDoc na Twitterze.

To już drugi atak na SafeDollar od czasu uruchomienia projektu. Niecały tydzień temu programiści zgłosili utratę 9959 tokenów SafeDollar Share (SDS) o wartości 95 000 USD. Następnie tokeny, które brały udział w początkowej lokacie giełdowej (IDO) SafeDollar, zostały skradzione, a deweloperzy obiecali zrekompensować straty inwestorów z własnego funduszu.

Algorytmiczny stablecoin SafeDollar wykorzystuje różne mechanizmy do utrzymania kursu, w tym opłaty emisyjne, deflację i zsyntetyzowane aktywa. Projekt wcześniej przekazał 100 000 SDO kilku społecznościom w przestrzeni DeFi, w tym bDollar, Iron Finance, MidasDollar, Safemoon i Quickswap.

Istnieją sprzeczne twierdzenia dotyczące skali ostatniego ataku. Według niektórych doniesień szkody wyniosły 248 mln dolarów, ale dane blockchain wskazują na wycofanie tylko 250 000. Twórcy obiecują podjąć dyskusję na temat incydentu w późniejszym terminie.

SafeDollar przeprowadził IDO na giełdzie Polydex 14 czerwca. Do tej pory uczestnicy kampanii nie zdążyli nawet otrzymać wszystkich należnych im tokenów, ponieważ ich dystrybucja odbywa się liniowo w ciągu 20 dni.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.