Najdroższy obraz na świecie będzie sprzedawany jako NFT

Obraz „Zbawiciel Świata” przypisywany Leonardowi da Vinci i wyceniany na 450 milionów dolarów zostanie zamieniony na niewymienialne tokeny. ElmonX, platforma aktywów cyfrowych, oraz Bridgeman Images, międzynarodowa firma zajmująca się licencjonowaniem obrazów, zajmą się tokenizacją.

Warunki licytacji, która ma rozpocząć się 12 sierpnia, mają zostać ogłoszone wkrótce. Rzecznik Bridgeman Images wyjaśnił, że warunki finansowe umowy pozostają poufne:

„Ale licencjonujemy obrazy dla ElmonX prawie tak samo, jak w przypadku każdego projektu komercyjnego. Licencjonujemy wysokiej jakości obrazy i wideo dla reklamodawców, filmowców, wydawców i projektantów ze wszystkich branż”.

Poprzednie NFT wydane w ramach partnerstwa obejmują Mona Lisę Leonarda da Vinci, Gwiaździstą Noc Van Gogha, Myśliciela Auguste’a Rodina i Lilie Wodne Claude’a Moneta. Mona Lisa została sprzedana w ilości 330 NFT po 150 funtów za tokena.

Ciężkie chwile dla rynku NFT

W międzyczasie rynek NFT przeżywał ciężkie chwile. Niedawno ujawniono, że pierwszy tweet Jacka Dorseya dotyczący NFT stracił na wartości prawie 100 procent. Z kolei wartość NFT zakupionego przez Justina Bibera z kolekcji BAYC spadła dziesięciokrotnie.

Analitycy Nansen odkryli, że ze względu na pojawienie się platform takich jak Blur i OpenSea, twórcy NFT otrzymali znacznie mniej opłat licencyjnych.

Niedawno 99-letnia Vera Molnar, jedna z pierwszych artystek wykorzystujących komputery w sztuce, sprzedała kolekcję 500 NFT o nazwie Themes and Variations na aukcji w Sotheby’s.

Comments (No)

Leave a Reply