Haker zwrócił „oszczędności życia” jednemu z użytkowników Euler Finance

Haker Euler Finance oddał środki jednemu z użytkowników

Ciekawa historia przydarzyła się jednemu z użytkowników niedawno zhakowanego protokołu DeFi, Euler Finance.

Wysłał hakerowi wiadomość, że stracił wszystkie swoje oszczędności. A haker zwrócił pieniądze. W swojej wiadomości do  użytkownik stwierdził, że to były jego życiowe oszczędności, czyli 78 ETH (130 000 USD), które umieścił w protokole Euler Finance.

Wygląda na to, że haker zlitował się nad użytkownikiem i natychmiast przelał 100 ETH do jego portfela. Nie wiadomo jeszcze, czy użytkownik zwróci „nadwyżkę” 22 monet.

W komentarzach członkowie społeczności zauważyli, że użytkownik stracił nie 78 ETH, ale 78 wstETH. Ten token kosztuje 10% więcej niż zwykły eter, więc użytkownik początkowo stracił nie 78, ale 85 ETH. Jednak nadal otrzymał dodatkowe 15 ETH.

Kilka dni temu protokół Euler Finance DeFi został zhakowany przy użyciu natychmiastowego ataku pożyczkowego. Hakerowi udało się wypłacić różne aktywa o wartości prawie 200 milionów dolarów.

Twórcy zaproponowali atakującemu zwrot 90% skradzionych środków i zatrzymanie 10% dla siebie. W przeciwnym razie obiecali hakerowi „problemy” z prawem i oświadczyli, że wynagrodzą każdą osobę, która dostarczy informacji w celu złapania hakera, w wysokości 1 miliona dolarów

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.