Binance przekaże 500 000 USD na rzecz ofiar powodzi w Libii

Charytatywne ramię giełdy kryptowalut Binance przekaże tokeny BNB o wartości do 500 000 USD użytkownikom w Libii, aby pomóc w odbudowie po powodzi.

Lokalni mieszkańcy zostaną zweryfikowani za pomocą dowodu adresu (Proof-of-Address).

Klienci Binance, którzy przejdą procedurę weryfikacji przed 11 września, otrzymają po 100 USD. Ci, którzy zweryfikują swoje miejsce zamieszkania między 12 września a 30 września, otrzymają 25 USD.

Aktywnym użytkownikom z Libii, którzy nie znajdują się w strefie katastrofy, platforma oferuje 10 USD.

Wypłaty rozpoczęły się 13 września. Giełda spodziewa się pomóc około 13 000 użytkowników. W komunikacie prasowym czytamy:

„Przelewy kryptowalutowe są coraz częściej wykorzystywane do udzielania pomocy finansowej ofiarom klęsk żywiołowych, ponieważ zapewniają szybkie, niedrogie, bezgraniczne i przejrzyste transakcje.”

Binance Charity uruchomiło między innymi publiczny adres dla darowizn w bitcoinach, Ethereum i BNB, a także w stablecoinach USDT, USDC i BUSD. Wszystkie zebrane fundusze trafią do organizacji społecznej, aby pomóc poszkodowanym.

Wcześniej platforma przekazała 3 miliony dolarów użytkownikom, którzy znajdują się na obszarach trzęsienia ziemi w Maroku.

Przypomnijmy, że Binance i inne giełdy kryptowalut pomogły ofiarom niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Turcji. Dołączył do nich współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.