Upadek FTX jest dobry dla Bitcoina – mówi Anthony Pompliano

Oto nazwisko, które nie pojawiało się przez jakiś czas w mediach: Anthony Pompliano. Bitcoinowy maksymalista twierdzi, że upadek FTX wyrządził wiele szkód, ale ostatecznie jest to tylko korzystne dla Bitcoina.

Bitcoin i kryptowaluty – jaka jest różnica?

Tym samym Pompliano podkreśla różnicę między Bitcoinem a altcoinami (kryptowalutami). Bitcoin nie ma lidera, jest całkowicie zdecentralizowany i słucha tylko kodu. Możesz sam przechowywać Bitcoin i bez względu na to, kto co nazywa, czy jakie zasady wymyśla, Bitcoin wciąż tworzy nowe bloki i Bitcoiny co 10 minut.

W przypadku altcoinów zawsze istnieje pewien stopień centralizacji, ponieważ istnieje firma lub osoba, która jest za nie odpowiedzialna. Ethereum ma Vitalika Buterina, Cardano ma Fundację Cardano Charlesa Hoskinsona, FTT miało FTX i Sama Bankmana-Frieda itd.

Tunelowa wizja Bitcoina

Wielu Bitcoinerów jest zatem zbyt szczęśliwych, aby podkreślić różnicę między altcoinem a Bitcoinem, ale robiąc to, ryzykują niedocenianie problemów w świecie kryptowalut. To jest również opinia Pompa. Uważa on, że ludzie w przestrzeni kryptowalutowej nie doceniają tego, jak wiele szkód zostało wyrządzonych w branży po upadku FTX.

Pompliano mówi swoim 1,6 mln zwolenników na Twitterze, że po debiucie FTX, branża kryptowalutowa jako całość jest teraz skażona w oczach inwestorów instytucjonalnych.

'Opierając się na moich rozmowach w ciągu ostatnich 24 godzin, ludzie drastycznie nie doceniają, jak wiele szkód zostało wyrządzonych w tym tygodniu dla instytucjonalnego zainteresowania zarówno Bitcoinem, jak i szerszym ekosystemem kryptowalutowym’.

Zaufanie do kryptowalut utracone

Jednak, jak twierdzi, jest to ostatecznie dobre dla Bitcoina.

'Bitcoin nie tylko przetrwa, ale będzie, moim zdaniem, kwitł w najbliższych latach. Nie możemy jednak ignorować faktu, że ten tydzień był niepowodzeniem dla wszystkich, bez względu na to, w jakim zakątku branży się gra.

Według Pompliano, inwestorzy stracili wiarę w kryptowaluty i teraz „największe światowe pule kapitału wiedzą, że branża nie jest gotowa na pokaz.

Dlaczego to jest dobre dla Bitcoina?

Pompliano podkreśla jednak, że utrata morali inwestorów w szerszym ekosystemie kryptowalutowym popchnie więcej osób do Bitcoina, przyciągniętych jego prostotą i solidną architekturą.

'Kiedy zaufanie do branży kryptowalutowej się skończy, rynek powróci do Bitcoina. Nie ma gdzie uciekać. Nie ma żadnego bank runu na Bitcoina. W czasach chaosu i niepewności ludzie chcą zaufania i pewności.

Mówi też, że bankructwa prominentnych firm kryptowalutowych, w tym FTX i funduszu hedgingowego aktywów cyfrowych Three Arrows Capital, przeniosą uwagę ze spekulacji cenowych na długoterminowy potencjał Bitcoina jako sieci.

'Bitcoinowi maksymaliści rodzą się obecnie co minutę. Na lewo i prawo wyskakują nowe, przekształcone magazyny samoobsługowe. Ludzie nie pytają już „Jak wysoko może pójść X”, ale zamiast tego pytają „Jak pewny jestem, że Bitcoin przetrwa Y lat?”.

Bitcoin jest rozwiązaniem

Tutaj Pomp patrzy na poprzednie trudne czasy dla branży kryptowalutowej i widzi powtarzający się cykl.

'Jest to naturalna część cyklu. W naszym najczarniejszym momencie Bitcoin wychodzi na pierwszy plan. Proponuje rozwiązanie. Rozwiązuje kryzys zaufania. Blok po bloku transakcji. Sieć płatności cyfrowych nadal oferuje technologię długoterminowego oszczędzania, która pozwala każdemu na świecie chronić swoją siłę nabywczą przez dziesiątki lat.

Pomp zamknął swoją wypowiedź słowami: 'Bitcoin wygrywa wyścig o zaufanie, pamiętaj, dlaczego tu jesteśmy.

Comments (No)

Leave a Reply