Audius, „zdecentralizowane Spotify”, przenosi część swoich usług na blockchain Solana

Zdecentralizowana aplikacja muzyczna Audius ogłosiła w czwartek, że przeprowadzi migrację swojego systemu zarządzania treścią do szybkiego łańcucha blokowego Solana z łańcucha bocznego Ethereum obsługiwanego przez sieć POA, który działa na zestawie zaufanych walidatorów.

Audius zajmuje podobną przestrzeń, co popularne odtwarzacze muzyczne, takie jak Pandora czy Spotify, ale pozwala artystom na ustalanie własnych warunków sprzedaży. Umożliwia także innym programistom korzystanie z podstawowej zawartości. Audius odnotował ostatnio silny wzrost liczby użytkowników, obecnie może się pochwalić 800 000 aktywnych użytkowników i ponad 150 000 utworów dostępnych do przesyłania strumieniowego.

Przeniesienie ma związek ze względu na wysokie opłaty za gaz i długie czasy oczekiwania na bloki w sieci Ethereum. Na Solanę przeszły już takie projekty jak Terra, Kin i USDC. Podobnie, wiodąca platforma Defi Balancer szukała rozwiązań, aby móc oferować usługi w innych sieciach, takich jak Oasis i NEAR.

Dyrektor generalny firmy Audius, Roneil Rumburg, odmówił ujawnienia dokładnych ustaleń z Solaną, stwierdzając, że było to przede wszystkim względy techniczne.

Operatorzy węzłów Audius i artyści używają tokena AUDIO do stake’owania, umożliwiając różne funkcje w sieci. Funkcje obstawiania i zarządzania pozostaną w Ethereum.

Jednak wyższe wymagania dotyczące przepustowości, wyszukiwanie i przesyłanie strumieniowe muzyki zostaną przeniesione do Solany, która oferuje wyjątkowo niskie opłaty transakcyjne i milisekundowe czasy bloków. Audius spodziewa się, że migracja odbędzie się w trzech fazach i zakończy się w drugim kwartale 2021 roku.

Aplikacja Audius jest dostępna w sklepach z aplikacjami dla systemów iOS i Android oraz w Internecie. Według Rumburga firma stojąca za platformą zebrała do tej pory 9,8 miliona dolarów w ciągu dwóch rund. Pierwsza w 2018 roku była prowadzona przez General Catalyst i Lightspeed; druga w 2020 była prowadzona przez Multicoin i Blockchange.

Zródło :  coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.