Raport: Ponad 70% zrealizowanych inteligentnych umów wykazuje podatność na ataki hakerów

Wprowadzenie technologii blockchain do banków może stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa, ponieważ ponad 70% inteligentnych umów jest podatnych na ataki hakerów. Raport opracowała firma z branży zabezpieczeń cybernetycznych Positive Technologies.

Zdaniem analityków luki mogą wynikać ze względnej nowości technologii dla programistów, co prowadzi do błędów w samym systemie.

Dziś blockchain jest wprowadzany przez wiele banków. Na przykład rosyjski Sberbank wykorzystuje technologię do zawierania transakcji OTC, VTB przygotowuje się do uruchomienia projektów finansowania handlu i rozliczeń, a Raiffeisenbank opracował platformę blockchain w celu automatyzacji rozliczeń z dostawcami i klientami.

Niemniej jednak zagrożenia wymieniane przez naukowców mogą być nieco przesadzone – większość projektów banków związanych z wprowadzeniem blockchain nadal znajduje się na etapie zamkniętych testów.

Z kolei według raportu firmy konsultingowej McKinsey & Company, ogromna liczba instytucji finansowych jest bardzo ostrożna w kwestii blockchain. Jedną z głównych przeszkód we wdrażaniu technologii rozproszonego rejestru w różnych procesach jest niepewność prawna.

https://www.ptsecurity.com/ww-en/about/news/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.