Mike Novogratz: Zatwierdzenie spot bitcoin ETF jest kwestią czasu

Mike Novogratz twierdzi, że Bitcoin Spot ETF jest już „za rogiem”

Rok 2024 będzie rokiem instytucjonalnego przyjęcia kryptowalut, na czele którego stanie fundusz giełdowy ( ETF ) oparty na cenie spot Bitcoina, a następnie Ethereum. O tym oświadczył dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz.

Podczas rozmowy z inwestorami po wynikach trzeciego kwartału biznesmen wyraził pewność, że zatwierdzenie kilku ETF-ów jest już kwestią czasu. Jego zdaniem narzędzie zapewni nie tylko stopień zaufania instytucjonalnego, ale także znaczną kwotę inwestycji w branży kryptowalut.

Ten ETF daje nam wszystkim chwilę wytchnienia poprzez rewitalizację systemu. Przynosi kapitał, dzięki któremu wszystko inne może się rozwijać” – podkreślił biznesmen.

Jednocześnie Novogratz przyznał, że mogą pojawić się trudności z zatwierdzeniem Ethereum-ETF ze względu na model stakowania .

W sierpniu Novogratz powiedział, że pierwszy spotowy ETF Bitcoin może zostać zatwierdzony w USA przed około lutym 2024 r. Kilka miesięcy później zmienił prognozę na koniec tego roku.

Zdaniem analityków QCP Capital decyzja o uruchomieniu narzędzia zostanie przesunięta na styczeń 2024 roku.

W lipcu Galaxy Digital złożyło wspólny wniosek z Invesco w sprawie uruchomienia funduszu notowanego na giełdzie opartego na cyfrowym złocie. W październiku firmy starały się również o zgodę na spotowy ETF Ethereum.

Wcześniej wnioski o utworzenie funduszu ETF na Bitcoin złożyły ARK Invest i 21Shares , a później do wyścigu dołączył BlackRock . Następnie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otrzymała podobne dokumenty od zarządzającego aktywami WisdomTree, a także Valkyrie Investments i Fidelity Investments .

Jak dotąd SEC nie wydała żadnego zezwolenia na uruchomienie spotowych ETF-ów Bitcoin. Komisja zrobiła wyjątek dla podobnych produktów opartych na kontraktach futures na pierwszą kryptowalutę od ProShares i Valkyrie Investments .

Comments (No)

Leave a Reply