Wszystkie 11 wniosków o uruchomienie funduszy typu Spot Bitcoin ETF zaakceptowane

Spot Bitcoin ETF zaakceptowany

SEC zatwierdziła wszystkie 11 wniosków o spotowy ETF Bitcoin. Rozpoczęcie notowań zaplanowano na 11 stycznia. Emitenci i społeczność kryptowalutowa wyrazili optymizm co do wprowadzenia na rynek nowych produktów.

Wieczorem 10 stycznia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła zatwierdzenie 11 wniosków o fundusze giełdowe typu spot oparte na pierwszej kryptowalucie.

Do uprawnionych emitentów należą Bitwise, Grayscale, Hashdex, BlackRock, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity i Franklin Templeton. Handel rozpocznie się 11-12 stycznia.

Po dokładnym rozważeniu Komisja stwierdza, że ​​propozycje są zgodne z ustawą o giełdach oraz zasadami i przepisami mającymi zastosowanie do krajowej giełdy papierów wartościowych” – czytamy w dokumencie.

Wraz z postanowieniem o zatwierdzeniu SEC opublikowała przemówienie przewodniczącego Gary’ego Genslera. Potwierdził decyzję resortu, ale dodał ostrzeżenie o ryzyku.

Według urzędnika cyfrowe złoto to przede wszystkim „spekulacyjny, zmienny aktyw, który jest również wykorzystywany do nielegalnych działań, w tym oprogramowania ransomware, prania pieniędzy, uchylania się od sankcji i finansowania terroryzmu”.

Chociaż dzisiaj zatwierdziliśmy notowanie i handel niektórymi Bitcoinami spot ETF, nie popieramy samego Bitcoina. Inwestorzy powinni zachować ostrożność wobec wielu ryzyk z tym związanych i produktów, których wartość jest powiązana z aktywami” – dodał.

Zlecenie zatwierdzenia obejmuje formularze 19b-4, ale emitenci wymagają dodatkowej zgody S-1, aby móc wprowadzić akcje na giełdy. Komisja sprawdza obecnie te dokumenty, prawdopodobnie przed otwarciem aukcji.

Comments (No)

Leave a Reply