Najstarszy bank Kuwejtu wykorzysta Ripple do szybkich przelewów do Turcji

Kuwait Finance House, jeden z największych banków w Kuwejcie, zintegrował sieć płatności Ripple Net.

KFH tworzy międzynarodowy korytarz dla przelewów do Turcji. To sprawia, że ​​jest pierwszym bankiem z Bliskiego Wschodu, który wykorzystuje technologię Ripple do budowy infrastruktury płatniczej.

Płatności międzynarodowe są skierowane do klientów, którzy korzystają z szybkich przelewów do Turcji. Klienci KFH Bank będą mogli przesyłać pieniądze bez prowizji i robić to w dowolnym momencie za pomocą bankowości mobilnej.

Menedżer grupy ds. bankowości detalicznej, Khaled Yusif Alshamlan, mówi, że korzystanie z Ripple Net pomoże poprawić jakość usług banku. Sieć Ripple ulepsza i upraszcza międzynarodowe metody płatności, a wykorzystując blockchain, zwiększa rolę przelewów natychmiastowych. Dlatego integracja Ripple Net jest częścią strategii cyfrowej transformacji KFH.

Kuwait Finance House to nie tylko najstarszy bank w Kuwejcie, ale także uznawany za jeden z wiodących banków w kraju, a jego akcje i produkty notowane są na Kuwejckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa KFH działa w Turcji, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Niemczech, co zapewnia ogromny potencjał technologii Ripple.

Comments (No)

Leave a Reply