Ripple vs SEC: Prawnik podaje 3 prognozy

Zajęło to ponad dwa lata. Ale w końcu pozew między Ripple a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powoli dobiega końca. Zwolennicy powiązanej z Ripple kryptowaluty XRP mają w swoim gronie wielu prawników, w tym Johna Deatona. Przedstawił on trzy prognozy. Trzy z nich nie są poświęcone Ripple, ale głównie SEC.

Pozew Ripple nie kończy się od razu

Na początek podaje jedną prognozę, która rzeczywiście ma związek bezpośrednio z Ripple. Jego zdaniem pozew zostanie rozstrzygnięty dopiero po podjęciu decyzji przez sędzię Analisę Torres.

Kolejne pozwy: giełdy sprzedają papiery wartościowe?

W zeszłym roku pojawiły się plotki, że nie tylko XRP, ale być może także inne kryptowaluty mogą być niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Kiedy firma emituje papier wartościowy (akcję lub obligację), musi zarejestrować go w SEC. Ale status prawny niektórych kryptowalut jest czasami niejasny, dlatego SEC bada ofertę Coinbase. Giełda kryptowalutowa rzekomo oferuje 9 tokenów, które są papierami wartościowymi.

SEC pozwała już z tego powodu Gemini i Genesiis. Deaton spodziewa się, że będzie się to zdarzać częściej. Grayscale również wpadł pod lupę regulatora z powodu kilku innych tokenów, które mogą otrzymać ten sam status.

Dochodzenie SBF ujawnia kompromitujące szczegóły

Tymczasem SEC oskarżyła byłego prezesa FTX Sama Bankmana-Frieda (SBF) o oszustwo. Sytuacja w FTX i siostrzanej firmie Alameda Research wydaje się być bardziej skomplikowana niż sądzono. Na przykład rząd Bahamów rzekomo polecił SBF „zhakować” giełdę, aby zabezpieczyć tokeny użytkowników.

Ale SBF zaprzecza temu, a w zeszłym miesiącu wynajął nawet zespół kryminalistyczny, aby odzyskać inne brakujące tokeny. Tymczasem w pozwie wystąpiłby konflikt interesów.

Gary Gensler z SEC rezygnuje przed końcem 2023 r.

Z dyrektorem SEC Garym Genslerem wiązano wiele pozytywnych oczekiwań, zanim oficjalnie przejął organizację w 2021 roku. Wykładał na MIT notatkę o blockchainie, ale tymczasem branża wciąż nie ma jasnych regulacji. Deaton uważa, że Gensler zrezygnuje przed końcem 2023 roku. Prawnik nie podaje przyczyny, ale to może być główny powód. Podsumowując, jest na co czekać w 2023 roku.

Comments (No)

Leave a Reply