Kryptowaluty na Revolut – Jak kupić? Jakie są opinie?

Jeśli jesteś użytkownikiem Revoluta, zapewne zauważyłeś, że za pomocą aplikacji można w łatwy sposób kupić kryptowaluty. Ale czy jest to opłacalna opcja? Nie – i jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, dużo taniej jest skorzystać z giełdy (np. Binance lub Bybit). Po drugie wówczas uzyskujemy możliwość wypłaty środków na prywatny portfel – ważna rzecz, której nie daje nam Revolut. W poniższym artykule wyjaśnimy krok po kroku jak kupić Bitcoina i kryptowaluty na Revolut, jednak nie bezpośrednio w aplikacji, a na giełdzie kryptowalut. Tak więc, zaczynajmy!

Kryptowaluty Revolut opinie

Opinie o kryptowalutach na Revolut są mocno podzielone. Jedni uważają, że jest to świetna opcja, ponieważ pozwala na wejście do świata kryptowalut osobom z tradycyjnego świata. I oczywiście jest to prawda. Niemniej jednak wejście to obarczone jest dużym kosztem, bowiem:

  • Revolut nakłada na transakcje ogromne spready i prowizje.
  • Brak możliwości wypłaty środków do zewnętrznego portfela, np. Metamask.
  • Obsługa małej liczby par handlowych.
  • Nie kupujemy prawdziwych kryptowalut, a jedynie ekspozycje na nie – jak u brokera.

Jak więc kupić kryptowaluty przez Revolut i nie przepłacić. Najlepiej skorzystać z giełdy kryptowalut. W dzisiejszych czasach mają one na tyle prosty interfejs, że z ich obsługą poradzi sobie laik. Obecnie najlepszymi giełdami, na których można kupić krypto przez Revolut i które mają świetne opinie są: www.bybit.com oraz www.binance.com

Na tej pierwszej krypto przez Revolut kupimy bezpośrednio. W przypadku drugiej będziemy musieli skorzystać z platformy Binance P2P. Poniżej znajdziesz instrukcję, w której przeprowadzimy Cię przez cały proces, od rejestracji do zakupu Bitcoina krok po kroku.

Jak kupić krypto przez Revolut na Bybit?

Aby rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty na Bybit przy użyciu Revoluta, należy najpierw zarejestrować się na platformie. W tym celu odwiedź stronę www.bybit.com i wybierz opcję „Sign up” znajdującą się w prawym górnym rogu. Następnie wypełnij wszystkie niezbędne dane, a potwierdzenie dokonaj poprzez adres e-mail lub numer telefonu. Procedura rejestracji na Bybit jest podobna do tego, co możesz spotkać na innych portalach internetowych.

rejestracja na bybit

Po pomyślnym utworzeniu konta, wymagane jest zweryfikowanie tożsamości. Ten krok jest konieczny ze względów regulacyjnych i dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników. W celu weryfikacji należy przesłać na Bybit skan naszego dokumentu tożsamości oraz selfie.

Gdy konto zostanie zweryfikowane, możemy przystąpić do wpłaty środków. Wystarczy kliknąć na przycisk „Assets” w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję „Deposit”. Następnie wybieramy „One-By-Click” –> „Fiat deposit” i podajemy kwotę, którą chcemy zdeponować. Aby dokonać wpłaty za pośrednictwem Revoluta, wybieramy opcję „Easy Bank Payment”. Po zaakceptowaniu regulaminu i zasad, klikamy „Kontynuuj”.

kryptowaluty revolut opinie czy warto

Jako bank źródłowy wybieramy Revolut i podajemy odpowiednie dane konta (upewnij się, że są identyczne z tymi używanymi podczas zakładania konta na Bybit). Klikamy „Dalej”.

revolut wybór banku

Następnie otrzymamy dane do dokonania przelewu z Revoluta za pomocą systemu SEPA. Przelew może potrwać kilka dni, ale po zaksięgowaniu środków będziemy gotowi do zakupu kryptowalut za pośrednictwem Revoluta.

Przechodzimy do zakładki „Buy Crypto – One Clik Buy”. Wybieramy interesującą nas kryptowalutę oraz metodę płatności „PLN Balance”. Następnie potwierdzamy transakcję i to wszystko. Zakupiona kryptowaluta powinna pojawić się w Twoim portfelu.

krypto na revolucie bybit

Revolut na Binance – jak kupić kryptowaluty?

W przypadku kryptowalut przez Revolut na Binance, korzystamy z platformy P2P. W celu rozpoczęcia tego procesu, niezbędne jest posiadanie aktywnego konta oraz przeprowadzenie weryfikacji. Udajemy się na oficjalną stronę www.binance.com, gdzie wybieramy opcję „Rejestracja” i podążamy za wyświetlanymi krokami. Na zakończenie weryfikacji, przesyłamy giełdzie zdjęcie naszego dokumentu tożsamości oraz wykonujemy selfie.

Krok 1: Mając już aktywne konto, przechodzimy na platformę Binance P2P, klikając na zakładkę „Handluj”, a następnie wybierając „P2P”.

binance p2p revolut

Krok 2: Dodajemy nową formę płatności w Revolut, przechodząc przez opcję „Więcej”, a następnie wybierając „Metody Płatności”.

binance revolut krypto

Wypełniamy dane naszego konta Revolut, aby dodać nową metodę płatności.

Po pomyślnym dodaniu metody płatności, przenosimy się na platformę Binance P2P, a następnie wybieramy opcję „KUP” i sortujemy wyniki według naszych preferencji.

binance revolut

Po wybraniu interesującej nas oferty, klikamy „Kup BTC” i wpisujemy kwotę w PLN lub BTC, potwierdzając transakcję jeszcze raz.

kryptowaluty na revolut

W tym momencie wyświetlają się dane niezbędne do wykonania przelewu. Musimy przesłać odpowiednią kwotę. Po dokonaniu przelewu, klikamy „Przelano, powiadom sprzedawcę”. Gdy sprzedawca otrzyma środki, uwalnia zakupioną przez nas kryptowalutę, która trafia do naszego portfela spot. I to wszystko – właśnie zakończyliśmy proces zakupu kryptowalut przez Revolut za pomocą Binance.

krypto przez revolut na bianance

Podsumowanie – opinie

Zakup kryptowalut bezpośrednio przez aplikację Revolut nie jest zbyt dobrą opcją. Dlatego też kryptowaluty na Revolut mają raczej słabe opinie. Dużo lepiej jest skorzystać z renomowanej giełdy kryptowalut, takiej jak np. Binance czy Bybit. Proces zakupu krypto przez Revolut na tych platformach jest bardzo intuicyjny i w zasadzie sprowadza się jedynie do rejestracji i kilku kliknięć myszką!

Comments (No)

Leave a Reply