Kurs Bitcoina utrzymuje się powyżej 20 tys. dolarów. Czy dojdzie do wybicia?

Cena bitcoina (BTC) wciąż utrzymuje się tuż nad poziomem 20 tysięcy dolarów. Wielu inwestorów wstrzymuje oddech, czekając na ewentualne dalsze załamanie. W efekcie nastroje na rynku są wciąż na poziomie „skrjnego strachu”.

Cena Bitcoina tuż powyżej 20 tys. dolarów

Sytuacja właściwie od kilku dni jest taka sama. Po tym jak bitcoin nie był w stanie przebić się przez granicę 25 000 USD w połowie sierpnia, cena zeszła z powrotem do ważnej strefy wsparcia przy 20 000 USD. Strefa ta jest ważna, ponieważ wyznacza szczyt hossy z 2017 roku. Jeśli przebijemy się przez ten obszar, sprawy mogą nabrać tempa (w negatywnym tego słowa znaczeniu).

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina wynosi dokładnie 20 115 dolarów.

Możliwe, że w najbliższych godzinach BTC opowie się po którejś ze stron. Dlaczego? Ponieważ 50-średnia krocząca (MA) znajduje się tuż nad obecną ceną. Ta MA może działać jako opór i popychać cenę dalej w dół. Wybicie powyżej niej mogłoby jednak doprowadzić do dalszych wzrostów.

Idąc w dół, w pierwszej kolejności ważne jest wsparcie przy 19 000 USD. Idąc w górę, pierwszy możliwy opór znajduje się na poziomie 20 800 USD.

Respektowanie trendu cenowego BTC

Analitycy są podzieleni na temat obecnej sytuacjiL czy jest to dno, czy też będziemy spadać dalej w dół?

Analityk Bierre widzi wyraźny trend na wykresie 4-godzinnym i jest on spadkowy. Dziś rano zatweetował, że ten trend ten jest niezmienny.

Inny analityk, Kaleo, również widzi stromą linię trendu spadkowego. Cena obecnie handluje tuż poniżej tego trendu, więc odpowiedź na pytanie czy się on utrzyma czy też ponownie pęknie może nastąpić już wkrótce.

Hodlerzy BTC nadal HODLują

Wielu inwestorów bitcoinowych nadal trzyma się swoich BTC. Platforma analizy on-chain Glassnode pokazuje na wykresie, że znacznie wzrósł odsetek bitcoinów, które nie poruszały się od dwóch lat. Właściwie, w tym okresie czasu swojego właściciela nie zmieniło aż 45,1% wszystkich monet.

Comments (No)

Leave a Reply