Jak będzie działać futurystyczne miasto Akona?

Według przewodniczącego projektu, Jon Karasa, obecnie budowane miasto Akon o wartości 6 miliardów dolarów, mogłoby działać jako podstawa finansowania gospodarki afrykańskiej.

Karas, który stoi za powstawaniem futurystycznego miasta Akon w Senegalu, wyjaśnił jak będzie działać kryptowalutowa miejscowość, która ma być zasilana tokenami Akoin.

Token Akoin według białej księgi jest utility tokenem przeznaczonym na rynek afrykański, który zasila „atomic swapy” pomiędzy kryptowalutami, walutami fiat i doładowaniami telefonów komórkowych (podstawowy magazyn wartości w wielu krajach). Token ten zostałby wprowadzony na rynek w sieci Stellar (XLM).

Wciąż budowane miasto miasto w Senegalu – Akon, podpisało kontrakt budowlany o wartości 6 miliardów dolarów z amerykańską firmą inżynieryjną KE International, a także zebrało 4 miliardy dolarów na sfinansowanie dwóch pierwszych etapów projektu.

Pierwsza faza projektu ma być zakończona do 2023 roku, a cały obiekt ma być ukończony do 2029 roku.

Miasto Akon będzie zasilane tokenem Akoin


Jon Karas podczas wywiadu wyjaśnił, że kiedy projekt zostanie ukończony do 2030 roku, umożliwi mieszkańcom wykorzystanie kryptowalut w ich codziennym życiu, a także zwiększy adopcję na kontynencie afrykańskim.

Karas powiedział, że zamierzają współpracować z rządem w celu wykorzystania blockchaina do wszystkich rodzajów spraw, które są typowe dla infrastruktury miejskiej w odniesieniu do podatków i ceł importowych oraz spraw związanych z handlem.

Wyjaśnia, że ich zdaniem pomoże to uczynić wszystko bezproblemowym, a władze będą mogły śledzić, pobierać opłaty i robić wiele innych podobnych rzeczy.

W dalszej częsci wywiadu Karas dodał, że system transportu miejskiego Akon będzie podobny do tego, który powstał w Crypto Valley w Szwajcarii. Mieszkaniec będzie mógł wsiadać i wysiadać z tramwaju i płacić kryptowalutową kartą za pomocą małej części Bitcoina (satoshi).

W mieście za pomocą kryptowalut byłby też płacone podatki, licencje i wiele innych rachunków. Karas zauważył, że istnieją różnego rodzaju blockchinowe aplikacje, które sprawią, że miasto stanie się bardziej futurystyczne i sprawne. Wyjaśnił również, że miasto zademonstruje potencjał technologii innym afrykańskim krajom.

A co mówi sam Akon?


Niedawno Akon w wywiadzie dla TMZ dotyczącym kryptowalutowego miasta wyjaśnił, że będzie ono podobne do hitowego filmu od Marvela – Black Panther.

Dodał także, że miasto uwolni Afrykę od problemów ekonomicznych, takich jak inflacja czy korupcja.

Comments (No)

Leave a Reply