Kitco wypuszcza na rynek stablecoin zabezpieczony złotem

Kanadyjski sprzedawca metali szlachetnych wypuści stablecoin Kitco Gold (KGLD), który będzie w pełni zabezpieczony fizycznym złotem ze skarbców Kitco DirectReserve.

Stablecoin będzie zabezpieczony fizycznym złotem i będzie podążał za wartością rynkową złota w czasie rzeczywistym. Jak podał serwis prasowy spółki, dokładna data rozpoczęcia notowań KGLD nie została jeszcze ustalona i poznamy ją w najbliższych tygodniach. W ramach emisji stablecoin First Digital Trust w Hongkongu zapewni zgodność z przepisami, procedury KYC/AML oraz ostateczną autoryzację. Emitent stablecoin Stably zapewni technologię inteligentnych kontraktów do emisji i spalania KGLD w sieci Ethereum, podczas gdy Tradewind Markets zajmie się rozliczeniem.

Według Kitco, stablecoin ERC-20 powinien łączyć bezpieczeństwo posiadania złota z elastycznością i przejrzystością aktywów cyfrowych. Kitco jest globalnym sprzedawcą detalicznym i dostawcą danych dotyczących metali szlachetnych wykorzystywanych do uzyskiwania dostępu do cen rynkowych złota, srebra i palladu. Użytkownicy będą mieli dostęp do cyfrowego odpowiednika repozytoriów i skarbców Kitco, skontrolowanych zgodnie ze standardami branżowymi.

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Kitco Digital Metals Group, John Dourekas, powiedział, że KGLD stanowi cyfrowy dowód posiadania fizycznego złota i „bezpieczną” klasę aktywów dla inwestorów instytucjonalnych. „Inwestorzy będą mieli konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnych produktów ze złota, takich jak fundusze ETF, z dodatkowymi korzyściami w zakresie handlu w czasie rzeczywistym i rozliczania w blockchain” – powiedział Durekas.

Comments (No)

Leave a Reply