Senator Tina Smith: „Całkowity zakaz kryptowalut jest niemożliwy”

Senator Tina Smith z Minnesoty powiedziała, że regulatorzy nie będą w stanie całkowicie zakazać kryptowalut, ale Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma zasoby do regulowania branży.

Komentując bankructwo giełdy FTX i aresztowanie jej założyciela Sama Bankmana-Frieda, senator Tina Smith powiedziała, że regulatorzy powinni stosować surowsze zasady wobec branży kryptowalutowej.

Senator Sherrod Brown zaproponował niedawno całkowity zakaz stosowania kryptowalut, ale ustawodawcy nie będą mogli pójść tak daleko, uważa Smith. Wyjaśniła, że około 40 milionów Amerykanów ma jakieś inwestycje w kryptowaluty, więc zakończenie działalności cyfrowych aktywów nie będzie łatwe.

Zapytana, czy kryptowaluty powinny być uznane za towary pod nadzorem amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC), polityk odpowiedziała, że najważniejszą kwestią jest ochrona interesów konsumentów. Zdaniem Smith, SEC posiada niezbędną kompetencję, aby to zrobić.

„Wiemy, jak chronić konsumentów przed szemranymi transakcjami finansowymi i nieetycznymi firmami, takimi jak FTX. SEC ma pewne doświadczenie i szeroką kadrę, aby odgrywać kluczową rolę w ochronie inwestorów. Nie mówię, że CFTC nie odgrywa ważnej roli. Chcę tylko przekazać, że istnieją podstawowe zabezpieczenia chroniące klientów przed okradaniem i trzeba je respektować”.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Tina Smith wraz z innymi senatorami USA zażądała, aby Facebook natychmiast zaprzestał testowania portfela kryptowalutowego Novi. Smith powtórzyła również w listopadzie swoje żądanie, aby Fidelity Investments wykluczył bitcoina ze swoich planów emerytalnych.

Comments (No)

Leave a Reply