W Wilnie odbyło się międzynarodowe spotkanie poświęcone kryptowalutom i blockchain

25 kwietnia litewscy politycy i przedsiębiorcy spotkali się w Wilnie, na Litwie, ze swoimi odpowiednikami z Japonii, Luksemburga, Chin, Wielkiej Brytanii i USA

Rozpoczną rozmowy na temat dalszych możliwości inwestycyjnych i współpracy technologicznej w dziedzinie kryptowalut i blockchain.

Wydarzenie zawierało przemówienia na temat bieżących i przyszłych relacji z Japonią i Zjednoczonym Królestwem. Ichiro Minamikawa z Japonii i Shane Kehoe z Wielkiej Brytanii przedstawili informacje na temat aktualnych trendów i możliwości inwestycyjnych. Dyskusja panelowa, w której udział wzięli David Siegel z Pillar.io i Ricardo Lopez z NEM.io , omówili najlepsze możliwe drogi w dwóch kierunkach stosunków między Litwą a krajami takimi jak Japonia, Chiny i USA.

Spotkanie to dopiero początek. Musimy pielęgnować te relacje i wykorzystywać wszystkie możliwości współpracy. Łatwo jest mówić – nie tak łatwo działać. Zapewniamy platformę dla tych rozmów i rozumiemy, że Litwa jest małym rynkiem i każdy aktywny przedsiębiorca, który chce odnieść sukces, musi działać globalnie„- powiedział Egle Nemeikstyte, dyrektor generalny Blockchain Center Vilnius.

Możliwości handlowe i zawodowe stają się rzeczywistością, a inwestorzy z całego świata zaczynają poważniej patrzeć na Litwę. Wilno czerpie korzyści z wielu inicjatyw typu non-profit, takich jak sponsorowany przez Barclays Rise Vilnius , które pomagają w inkubacji i przyspieszeniu start-up’ów w całym kraju, oraz nowo otwarte Blockchain Center Vilnius założone przez posła do Parlamentu Europejskiego Antanas Guoga, która stała się domem edukacji blockchain i przyspieszania uruchamiania projektów w Wilnie. Organizacje non-profit, takie jak te, a także te o większej skali, takie jak Invest Litwa, są w centrum zainteresowania osób zainteresowanych nawiązaniem dialogu i wypełnieniem luk edukacyjnych między zainteresowanymi stronami.

Litwa już zaczęła umacniać swoją pozycję na globalnym rynku fintech. Na przykład w ubiegłą środę, druga tenisistka na świecie, Caroline Wozniacki, ogłosiła partnerstwo medialne z litewskim startupem blockchain LYMPO.io. Aplikacja na temat zdrowia i kondycji koncentrująca się na zbieraniu danych zdrowotnych. POdczasICO zebrano ponad 10 000 000 EUR w 2017 roku.

Wozniacki została ambasadorem marki LYMPO, będzie odgrywać kluczową rolę w naszej strategii marketingowej i komunikacyjnej, mając na celu szerzenie wiedzy na temat aplikacji LYMPO i kojarzenie znajomej globalnej twarzy z nową marką. Ten ruch nie tylko pokazuje siłę przyciągania litewskich przedsiębiorców i pomysłów na biznes, ale też przytłaczającą zmianę z lokalnych, do globalnych ambicji biznesowych„- powiedział Marius Silenskis, CPO w LYMPO.io.