JPMorgan: Stablecoin PayPal zwiększy aktywność w Ethereum

PYUSD przyniesie wiele korzyści

Uruchomiony przez giganta płatności PayPal, „stablecoin” PYUSD może przynieść korzyści Ethereum poprzez zwiększenie całkowitej wartości zablokowanych środków (TVL). Poinformował o tym analityk The Block JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou.

„Ma to potencjał do zwiększenia aktywności na Ethereum i poprawy użyteczności sieci jako platformy stablecoin/DeFi. Innymi słowy, w przyszłości więcej firm będzie wybierać blockchain (lub oparte na nim rozwiązania L2 ) do swoich projektów” – powiedział Panigirtzoglou.

Według eksperta, Ethereum mogłoby skorzystać na wypełnieniu niszy PYUSD utworzonej przez 20-miliardową redukcję podaży stablecoinów BUSD od Binance. W lutym regulator z Nowego Jorku nakazał emitentowi monety, firmie infrastrukturalnej Paxos, zaprzestanie emisji nowych aktywów.

„TVL w DeFi przeniesie się z Binance Smart Chain na blockchain Ethereum lub platformy drugiego poziomu” – powiedział Panigirtzoglu.

Jednak niektórzy eksperci skrytykowali PayPal za wybór sieci do emisji stablecoina, biorąc pod uwagę wysokie opłaty transakcyjne w Ethereum.

Współzałożyciel Sei Network, Jayendra Jog, uważa, że ​​opłaty za gaz zmniejszą motywację do korzystania z PYUSD. Jego zdaniem firma będzie musiała albo subsydiować koszty użytkowników, albo zapewnić obsługę monety w innych sieciach o niższych kosztach.

Analitycy JPMorgan stwierdzili, że wejście PayPala do biznesu stablecoinów zwiększy synergię sieci płatniczej zarówno w tradycyjnych, jak i zdecentralizowanych finansach.

„Należy jednak podkreślić, że ramy regulacyjne dla emitentów stablecoinów w USA są nadal w trakcie przeglądu, a uproszczone zasady stosowane przez firmy fintech mogą ulec zmianie w przyszłości” – podkreślili.

https://www.theblock.co/post/243720/jpmorgan-paypal-stablecoin-ethereum

Comments (No)

Leave a Reply