Firma PayPal złożyła wniosek o patent na platformę NFT

PayPal otworzy platformę handlu NFT?

Gigant płatności PayPal złożył cztery wnioski patentowe w celu uruchomienia rozwiązań związanych z NFT, L2 i metaversami.

Transakcje tokenowe będą przeprowadzane w blockchainie i poza nim za pośrednictwem anonimowego zewnętrznego dostawcy usług. W dokumencie wspomniano o Ethereum.

PayPal chce wykorzystać pełny potencjał transakcji NFT do tokenizacji:

Zasobem w tym przykładzie może być dowolny unikalny fragment danych cyfrowych, który można śledzić za pomocą zdecentralizowanej księgi blockchain. […] Przykłady takich aktywów obejmują […] cyfrowe obrazy i filmy, muzykę, przedmioty kolekcjonerskie i inne dzieła sztuki, a także dokumenty dotyczące własności osobistej, bilety na wydarzenia, umowy i inne przedmioty ze świata rzeczywistego.

System jest konfigurowany na różne sposoby. W szczególności zapewnienie możliwości częściowych zakupów poprzez dystrybucję tokenów zarządzających. Następnie możesz rozpocząć handel z tym ostatnim.

Wśród opcji wymieniono także wykorzystanie „DAO powiązanego z usługodawcą w celu zwiększenia płynności NFT za pośrednictwem dedykowanej platformy”. Tokeny mogą obejmować możliwość generowania dochodu z opłat licencyjnych.

Przetwarzanie prowadzone przez usługodawcę pozwala na uwzględnienie wymogów compliance i zarządzania ryzykiem. Posiadanie własnych portfeli cyfrowych jest możliwe, ale nie obowiązkowe.

Broker zewnętrzny może alternatywnie oferować różne opcje przechowywania tokenów i zamawiania. Transakcje poza łańcuchem są przetwarzane w ramach „uniwersalnego portfela” powiązanego z usługodawcą i zawierającego zarówno portfele kupującego, jak i sprzedającego:

Zatem taki transfer nie znajduje odzwierciedlenia w blockchainie. Nie ma potrzeby ogłaszania transakcji w Internecie ani uiszczania opłat za gaz.

Zgodnie z aplikacją w systemie można używać dowolnej waluty.

We wrześniu PayPal uruchomił usługę konwersji zasobów cyfrowych na waluty fiducjarne.

Wcześniej gigant płatniczy dodał możliwość kupowania, sprzedawania i przesyłania kryptowalut za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej. Usługa obsługuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Przypomnijmy, że 7 sierpnia firma ogłosiła wprowadzenie na rynek stablecoina PYUSD powiązanego z dolarem amerykańskim w oparciu o Ethereum. Emitentem monety była firma Paxos zajmująca się infrastrukturą blockchain.

Zasób wywołał kontrowersyjną reakcję członków społeczności kryptograficznej. Niektórzy uważali, że PYUSD przyczynia się do masowej adopcji aktywów cyfrowych, inni wskazywali na ryzyko centralizacji.

Comments (No)

Leave a Reply