Kapitalizacja BUSD spadła poniżej 10 miliardów dolarów

Coraz mniej BUSD na rynku

Na dzień 3 marca kapitalizacja rynkowa BUSD spadła do 9,66 mld USD, co jest nowym antyrekordem od czerwca 2021 r. Jednocześnie w szczycie, w listopadzie 2022 r., wskaźnik ten wynosił 23,49 mld USD.

Według CoinGecko, kapitalizacja USDT i USDC wynosi odpowiednio 71,15 mld USD i 43,15 mld USD. W przypadku pierwszego aktywa wskaźnik nadal rośnie przez ostatnie trzy miesiące, w przypadku drugiego – od połowy lutego.

13 lutego (dzień przed gwałtownym skokiem kapitalizacji USDC) Paxos oficjalnie ogłosił, że zaprzestanie emisji nowych BUSD. Następnego dnia pojawił się komentarz do sytuacji od Circle, rzekomo firma od dawna prosiła władze o zajęcie się tą sprawą.

Paxos prowadzi obecnie rozmowy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby osiągnąć konsensus. Binance z kolei spala rezerwę BUSD, aby utrzymać wartość aktywów.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na sytuację było oskarżenie giełdy za brak wsparcia dla stablecoina w 2021 roku. Podważyło to wiarygodność Binance i postawiło pod znakiem zapytania przejrzystość jego księgowości.

Nie zapominajmy również, że giełda znalazła się w epicentrum skandalu po publikacji Forbesa, więc jest mało prawdopodobne, aby BUSD był w stanie konkurować z dwoma największymi stablecoinami w dającej się przewidzieć niedalekiej przyszłości.

Comments (No)

Leave a Reply