Górnicy Hut 8 i US Bitcoin połączą się w nową firmę

Północnoamerykańskie firmy wydobywcze Hut 8 i US Bitcoin ogłosiły połączenie na zasadzie parytetu. Nowy podmiot, o nazwie Hut 8 Corp, będzie miał siedzibę w USA.

Zgodnie z komunikatem prasowym, połączony podmiot osiągnie hash rate na poziomie 5,6 EH/s, a jego moc wyniesie 825MW w sześciu lokalizacjach. Współzałożyciel i dyrektor generalny US Bitcoin Michael Ho skomentował sytuację w następujący sposób:

Początkowo przyciągnęła nas solidna reputacja Hut 8, doskonałe zarządzanie finansowe we wszystkich cyklach rynkowych i dywersyfikacja źródeł przychodów. Z tego powodu stwierdziliśmy, że wpływ strategiczny będzie znaczący: widzimy wyraźną ścieżkę do realizacji naszej ogólnej misji, aby rozwijać innowacyjną technologię i stać się wiodącym operatorem górniczym.

Spółki czekają na zatwierdzenie połączenia przez sąd, regulatorów, a następnie akcjonariuszy. Ma to nastąpić w drugim kwartale 2023 roku.

W ramach ustaleń, Hut 8 zgodził się zapewnić partnerowi tymczasowe finansowanie w wysokości 6-6,5 mln USD na okres przejściowy. Jamie Leverton, szef kanadyjskiej firmy, wyjaśnił, że do tego celu zostaną wykorzystane zgromadzone rezerwy bitcoinów.

Hut 8 jest handlowany na Nasdaq i Toronto Stock Exchange. Notowanie połączonej spółki na platformach wymagałoby zgody. Zgodnie z warunkami umowy, zamiana papierów wartościowych spowoduje, że dotychczasowi akcjonariusze obu firm „wspólnie będą posiadać 50% udziałów” w Hut 8 Corp.

W chwili pisania tego tekstu notowania kanadyjskiej spółki spadły od ceny otwarcia na amerykańskiej giełdzie z 2,42 USD do 2,21 USD. Oznacza to spadek o 7,14%.

Batalia sądowa Hut 8

Jakiś czas temu Hut 8 Mining złożyła w Sądzie Najwyższym Ontario pozew przeciwko dostawcy energii elektrycznej Validus Power Corp. i jego spółce zależnej Bay Power Corp.

Firmy ogłosiły współpracę w październiku 2021 roku – Validus zgodził się dostarczyć 35 MW do obiektu Hut 8 w North Bay w Ontario.

Jednak w listopadzie 2022 r. spółka górnicza twierdziła, że jej partner „nie spełnił niektórych kluczowych celów operacyjnych” zgodnie z harmonogramem. Validus zażądał również zapłaty w wysokości wyższej niż określona w umowie.

 

Comments (No)

Leave a Reply